Zaproszenie na webinar o dwujęzyczności

  • 2021
  • Dublin
  • Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności – Szkoła Polska  im. Janusza Korczaka przy Ambasadzie RP w Dublinie serdecznie zaprasza w dniu 23 października na webinarium z udziałem p. Agnieszki Pędrak poświęcone dwujęzyczności dzieci polskiego pochodzenia wychowywanych poza Polską.

W ramach spotkania poruszone zostaną kwestie m.in. strategii wpierania procesu przekazywania języka i kultury, a także warunków kształtowania tożsamości najmłodszego polonijnego pokolenia. Jak piszą organizatorzy – porozmawiamy o… ROZMOWIE na temat dwujęzyczności zarówno w kontekście prywatnym, jak i szkolnym. JAK I DLACZEGO warto rozmawiać z dziećmi w domu, z nauczycielami w szkole i w szerszym gronie społecznym. Odwołamy się przy tym zarówno do doświadczeń indywidualnych, jak i najnowszych badań naukowych poświęconych wspieraniu języka dziedziczonego. Dzięki udziale w spotkaniu uczestnicy zyskają możliwość refleksji nad dwujęzycznością dzieci polonijnych, a także praktyczne wskazówki.

Agnieszka Pędrak – doktorantka uniwersytetu Trinity College w Dublinie, gdzie prowadzi badanie na temat języka polskiego jako dziedziczonego, inicjatorka wielu wydarzeń poświęconych dwujęzyczności, autorka publikacji naukowych oraz bloga bilingualmind.com, na którym opisuje doświadczenia związane
z dwujęzycznym wychowaniem, prywatnie mama dwujęzycznej Ani.

POROZMAWIAJMY O DWUJĘZYCZNOŚCI
Spotkanie online dla rodziców i nauczycieli dzieci polonijnych
23 października 2021, godz. 18:30 czasu irlandzkiego

https://www.eventbrite.ie/e/webinar-porozmawiajmy-o-dwujezycznosci-tickets-191677120427

Aby wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o rejestrację poprzez powyższy link.
W razie problemów, w załączniku znajdziecie Państwo instrukcję, jak zarejestrować się na wydarzenie.

 

Zdjęcie: plakat dotyczący webinaru o dwujęzyczności – Szkoła Polska im. Janusza Korczaka przy Ambasadzie RP w Dublinie