Uczniowie Szkoły Polskiej w Limerick w odwiedzinach w Polsce w ramach projektu “Poznaj Polskę – kraj rodzinny”

  • limerick
  • poznaj polskę - kraj rodzinny
  • Poznań
  • projekt dla uczniów za granicą
  • Szkoła Polska

W dniach 18-25 września uczniowie Szkoły Polskiej w Limerick wzięli udział – w ramach programu “Poznaj Polskę – kraj rodzinny” – w wycieczce do Poznania. Celem wyprawy było pokazanie młodzieży, że Polska to kraj pod wieloma względami bardzo atrakcyjny, a Wielkopolska to region obfitujący w cenne historycznie, kulturowo i przyrodniczo miejsca.

Grupa zwiedziła wiele interesujących miejsc, m.in.: Biskupin, Gniezno, Kórnik, Rogalin i Poznań, muzea: Rogalowe, Powstania Wielkopolskiego, Henryka Sienkiewicza, Brama Poznania, Genius loci, a także poznańskie ZOO i parki narodowe: Wielkopolski i Drawieński.

Uczniowie wraz z nauczycielami i opiekunami mieli również możliwość obejrzenia spektaklu “Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz wysłuchania Małej Orkiestry Wielkiego Teatru w Poznaniu. Kolejnymi punktami na mapie wycieczki były odwiedziny Politechniki Poznańskiej oraz integracja z uczniami Szkoły Podstawowej nr 67 w Poznaniu i niepełnosprawnymi zrzeszonymi w organizacji Ciupa Wózkowicze.

Pogoda i humory podczas wojaży dopisywały, a odwiedzone miejsca wywarły na wszystkich ogromne wrażenie, na tyle, że w planach są już kolejne wycieczki w inne, równie atrakcyjne rejony Polski 🙂

 

Zdjęcie: Biskupin

 

Zdjęcie: Gniezno

 

Zdjęcie: Katedra gnieźnieńska

 

Zdjęcie: Muzeum Powstania Wielkopolskiego

 

Zdjęcie: Pałac w Rogalinie

 

Zdjęcie: W Rogalinie rosną trzy znane dęby: Lech, Czech i Rus

 

Zdjęcie: Z wizytą w zoo

 

Zdjęcie: Spektakl “Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

 

Zdjęcie: Wielkopolski Park Narodowy