Wielcy Polacy, o których powinien usłyszeć świat

  • św. Faustyna Kowalska

Jeśli dziś jest czwartek to prezentujemy kolejną z nietuzinkowych POSTACI w historii naszego kraju, które zajmują czołowe miejsca w panteonie najbardziej zasłużonych Polaków, z najnowszej publikacji ORPEG pn. “Wielcy Polacy, o których powinien usłyszeć świat”.

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest Święto Miłosierdzia. W tym roku wypada ono 11 kwietnia. Inspiracją dla ustanowienia święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: “Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia”.

FAUSTYNA KOWALSKA – święta Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Znana przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego, nazywana apostołką Bożego Miłosierdzia oraz autorka Dzienniczka, w którym opisała swoje duchowe i mistyczne doświadczenia.

Być może spośród postaci opisanych w publikacji szkoły polonijne wybiorą patronów dla swoich placówek.

Kursy i szkolenia dla nauczycieli polonijnych na bazie materiałów dydaktycznych przygotowanych w ramach publikacji. Zapraszamy do śledzenia platformy kursów: https://kursy.orpeg.pl/