Wielcy Polacy, o których powinien usłyszeć świat

  • Kukliński
  • publikacja ORPEG

Jest czwartek i prezentujemy kolejną z nietuzinkowych POSTACI w historii naszego kraju, które zajmują czołowe miejsca w panteonie najbardziej zasłużonych Polaków, z najnowszej publikacji ORPEG pn. “Wielcy Polacy, o których powinien usłyszeć świat”.

W najbliższą niedzielę, 13 czerwca, minie 91. rocznica urodzin RYSZARDA KUKLIŃSKIEGO – pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, pośmiertnie awansowanego do stopnia generała brygady, zastępcy szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, od 1970 roku agenta wywiadu amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA).
Pułkownik Ryszard Kukliński, zwany Konradem Wallenrodem XX wieku, w latach 1972 – 81 zdobył supertajne plany strategiczne agresji ZSRR na Europę Zachodnią.

W 2006 roku, w Warszawie, została założona Izba Pamięci Pułkownika Kuklińskiego. Inicjatorem przedsięwzięcia był Józef Szaniawski, przyjaciel i pełnomocnik Pułkownika.

https://www.generalkuklinski.com/dzialalnosc/

https://www.facebook.com/GeneralKuklinskiMuseum

Być może spośród postaci opisanych w publikacji szkoły polonijne wybiorą patronów dla swoich placówek.
Kursy i szkolenia dla nauczycieli polonijnych na bazie materiałów dydaktycznych przygotowanych w ramach publikacji – zapraszamy do śledzenia naszej platformy kursów: https://kursy.orpeg.pl/