Rusza 2. edycja Internetowego Forum Polonijnego

  • Internetowe Forum Polonijne

Pragniemy przypomnieć, że w najbliższą sobotę 20 marca, o godzinie 14.00 czasu polskiego odbędzie się inauguracja 2. edycji Internetowego Forum Polonijnego (w formule online).

Do udziału zapraszamy młodzież polskiego pochodzenia (od 15. roku życia), aktywnie działającą na rzecz społeczności polonijnej w krajach swojego zamieszkania, a także taką, która chciałaby w te działania się angażować.

Projekt Internetowe Forum Polonijne to cykl weekendowych, wirtualnych spotkań młodej Polonii i Polaków żyjących za granicą, przebywających w różnych miejscach na całym świecie. Odbywają się one dwa razy w miesiącu za pośrednictwem internetowej platformy Zoom. Forum obejmuje swoją tematyką liczne zagadnienia związane z historią Polski, polityką zagraniczną oraz polską gospodarką i ekonomią. Zaznajamia także szerzej uczestników z polską kulturą, językiem i tradycjami.

Sobotnie spotkanie prowadzone jest przez profesorów i ludzi nauki, a także przedstawicieli instytucji rządowych współpracujących z Polonią i Polakami za granicą. Poruszane są zagadnienia związane z historią Polski, polityką zagraniczną, czy polską gospodarką i ekonomią. Niedzielne spotkanie to szkolenie umiejętności miękkich, m.in. retoryka, praca z tekstem, zaznajomienie z polską kulturą, językiem i tradycjami, a także poznanie i rozwój własnej osobowości.

Głównym celem IFP jest utworzenie wirtualnej przestrzeni dla instytucji, organizacji i indywidualnych osób mieszkających poza granicami kraju, które chciałyby aktywnie i wspólnie działać na rzecz dobrego imienia Polski oraz poznawać siebie nawzajem.

Link do strony i formularza zgłoszeniowego na stronie internetoweforumpolonijne.pl, w zakładce “Uczestnicy”.