Zespół ORPEG

Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

  • Adam Kalbarczyk

Wicedyrektorzy Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

  • Barbara Talik – wicedyrektor ds. szkół polskich i awansu zawodowego nauczycieli
  • Małgorzata Kamińska – wicedyrektor ds. Polonijnego Centrum Nauczycielskiego
  • Agnieszka Koterla – wicedyrektor ds. kształcenia na odległość
  • Magdalena Kostecka – wicedyrektor ds. wspierania oświaty polskiej za granicą

Sekretariat

  • Bożena Rosłon – specjalista: sekretariat@orpeg.pl / tel. 22 622 37 92
  • Kinga Kowalewska – specjalista: sekretariat@orpeg.pl / tel. 22 622 37 93

Wydział Nadzoru

  • Barbara Talik – wicedyrektor
  • Łucja Pawłowska – wizytator Szkół Europejskich ds. przedszkola i szkoły podstawowej: lucja.pawlowska@orpeg.pl / tel. 22 390 37 24
  • Ewa Stawecka – wizytator Szkół Europejskich ds. szkoły średniej: ewa.stawecka@orpeg.pl /
    tel. 22 439 95 11
  • Mariola Cieślik – wizytator: mariola.cieslik@orpeg.pl / tel. 22 390 37 22
  • Anna Ferenc – wizytator: szkolyzagranica@orpeg.pl / tel. 22 853 11 71
  • Dorota Jabłońska – wizytator: szkolyzagranica@orpeg.pl / tel. 22 439 95 12
  • Barbara Józefowicz – wizytator: szkolyzagranica@orpeg.pl / tel. 22 439 95 15
  • Beata Zielińska – wizytator: szkolyzagranica@orpeg.pl / tel. 22 390 37 38
  • Magda Opolska – specjalista: szkolyzagranica@orpeg.pl / tel. 22 390 37 37

Polonijne Centrum Nauczycielskie

  • Małgorzata Kamińska – wicedyrektor
  • dr Joanna Wójtowicz – nauczyciel konsultant, język polski: joanna.wojtowicz@orpeg.pl 
  • Mariola Przekopiak – nauczyciel konsultant, edukacja wczesnoszkolna: mariola.przekopiak@orpeg.pl / tel. 22 390 37 31
  • Liliana Sosnowska – nauczyciel konsultant, historia Polski, informatyka: liliana.sosnowska@orpeg.pl
  • Ilona Plewnicka – nauczyciel konsultant, wiedza o Polsce, historia Polski: ilona.plewnicka@orpeg.pl / tel. 22 390 37 39
  • Anna Litner-Zarucka – nauczyciel konsultant, język polski: anna.litner-zarucka@orpeg.pl /
    tel. 22 390 37 27
  • Katarzyna Pawelec – specjalista: katarzyna.pawelec@orpeg.pl / tel. 22 390 37 16
  • Małgorzata Łapczyńska-Knotek- specjalista: malgorzata.lapczynska-knotek@orpeg.pl /
    tel. 22 390 37 26

Wydział Kształcenia na Odległość:

  • Agnieszka Koterla – wicedyrektor
  • Wojciech Balcerzak – specjalista ds. kształcenia na odległość: ksztalcenienaodleglosc@orpeg.pl / tel. 22 390 37 14
  • Eliza Dworakowska – psycholog: ksztalcenienaodleglosc@orpeg.pl / tel. 22 439 95 19
  • Małgorzata Mańkowska-Gruszka – specjalista ds. kształcenia na odległość: ksztalcenienaodleglosc@orpeg.pl / tel. 22 390 37 19
  • Magdalena Marczewska – specjalista ds. kształcenia na odległość: ksztalcenienaodleglosc@orpeg.pl / tel. 22 390 37 07
  • Edyta Rusak – pedagog specjalny: ksztalcenienaodleglosc@orpeg.pl
  • Elżbieta Zielińska – specjalista ds. kształcenia na odległość: ksztalcenienaodleglosc@orpeg.pl /
    tel. 22 390 37 33

Wydział Wspierania Oświaty Polskiej za Granicą

  • Magdalena Kostecka – wicedyrektor
  • Magdalena Jędrych – specjalista: podreczniki@orpeg.pl / tel. 22 390 37 34
  • Taisa Antonova – specjalista / tel. 22 853 87 06
  • Edyta Ostaszewska – specjalista / tel. 22 853 11 69

Wydział Informatyczny

  • Magdalena Kostecka – wicedyrektor
  • Bartłomiej Barlakowski – specjalista ds. systemów informatyczno-administracyjnych sieci: bartlomiej.barlakowski@orpeg.pl / tel. 22 390 37 18
  • Dawid Skowyra – specjalista informatyk: dawid.skowyra@orpeg.pl / tel. 22  390 37 20
  • Paweł Tarnawski – referent informatyk: pawel.tarnawski@orpeg.pl / tel. 22 390 37 32

Wydział Finansowo – Kadrowy

  • Urszula Świderska – główny księgowy: ksiegowosc@orpeg.pl
  • Jolanta Sulej – specjalista ds. księgowych: ksiegowosc@orpeg.pl / tel. 22 390 37 03
  • Alina Komorowska – specjalista ds. księgowych: ksiegowosc@orpeg.pl / tel. 22 390 37 21
  • Agnieszka Jagiełło – specjalista ds. księgowych: ksiegowosc@orpeg.pl / tel. 22 390 37 12
  • Renata Kwiatkowska – specjalista ds. księgowych: ksiegowosc@orpeg.pl / tel. 22 390 37 30
  • Agnieszka Mikołajczyk-Izdebska – specjalista ds. księgowych: ksiegowosc@orpeg.pl /
    tel. 22 439 95 14
  • Beata Wiśniewska – specjalista ds. księgowych: ksiegowosc@orpeg.pl / tel. 22 390 37 10
  • Małgorzata Łukasiewicz – specjalista ds. kadrowo-płacowych: kadry@orpeg.pl / tel. 22 390 37 05
  • Anna Keda – specjalista ds. kadrowo-płacowych: kadry@orpeg.pl / tel. 22 390 37 23
  • Magdalena Miedzińska-Niemiec – specjalista ds. kadrowo-płacowych: kadry@orpeg.pl
  • Dorota Stefańska – specjalista ds. kadrowo-płacowych: kadry@orpeg.pl / tel. 22 390 37 28
  • Aleksandra Szerszeniewska – referent ds. kadrowo – płacowych / tel. 22 390 37 02
  • Dorota Gniadzik-Caban – specjalista ds. kadrowo – płacowych / tel. 22 390 37 25

Wydział Administracyjny

  • Paulina Rybska – kierownik gospodarczy: administracja@orpeg.pl / tel. 22 390 37 08
  • Anna Iwańska – specjalista ds. administracyjnych: administracja@orpeg.pl / tel. 22 390 37 35
  • Waldemar Wielogórski – specjalista ds. administracyjnych: administracja@orpeg.pl /
    tel. 22 439 95 13
  • Monika Wójcik – specjalista ds. administracyjnych: administracja@orpeg.pl / tel. 22 390 37 15

Samodzielne stanowisko ds. Informacji i Promocji

  • Leonarda Knap – promocja@orpeg.pl / tel. 22 390 37 29

Samodzielne stanowisko do spraw audytu wewnętrznego

  • Joanna Witkowska – joanna.witkowska@orpeg.pl

Samodzielne stanowisko do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy

  • Dariusz Morgaś – dariusz.morgas@orpeg.pl

Wydział Kształcenia na Odległość (KNO)

  • Agnieszka Koterla – wicedyrektor, edukacja wczesnoszkolna
  • Wojciech Balcerzak – informatyka
  • Ewa Beczek – język angielski
  • Ewa Burman-Wudecka – język polski
  • Rafał Chojnowski – informatyka
  • Małgorzata Domel – nauczyciel wychowania do życia w rodzinie
  • Rafał Drużdżel – historia, wiedza o Polsce, historia i teraźniejszość
  • Eliza Dworakowska – psycholog
  • Anna Ferenc – język rosyjski
  • Tomasz Fliszkiewicz – język polski, wiedza o Polsce
  • Jadwiga Gerek – matematyka, fizyka
  • Anna Kmieć – plastyka, technika
  • Beata Kowalczyk-Kozłowska – matematyka
  • Rafał Kowalik – edukacja dla bezpieczeństwa
  • Agnieszka Kołdacha-Szeremeta – język niemiecki, geografia
  • Waldemar Krawiec – język polski
  • Artur Krysiak – plastyka, muzyka
  • Emilia Kulczyk-Prus – historia, geografia
  • Sylwester Kuśmierz – wychowanie fizyczne
  • Jadwiga Lisiak – język polski
  • Anna Litner-Zarucka – język polski
  • Bożena Makulska-Dąbkowska – matematyka
  • Joanna Nakonieczna – edukacja wczesnoszkolna
  • Grzegorz Nowak – historia, historia i społeczeństwo, wiedza o Polsce
  • Izabela Pastuszko – geografia, wiedza o Polsce
  • Arleta Pawlik-Pocięgiel – język francuski
  • Mariola Przekopiak – edukacja wczesnoszkolna
  • Aneta Rayzacher-Majewska – religia
  • Edyta Rusak – pedagog specjalny
  • Danuta Rybusińska – edukacja wczesnoszkolna
  • Małgorzata Sikorska – język polski
  • Marta Sikorska – wiedza o społeczeństwie, historia, wiedza o Polsce, biznes i zarządzanie
  • Ewa Sołowiej-Mędrzak – chemia
  • Magdalena Sulich – język angielski
  • Izabela Wiśniowska – biologia, przyroda
  • Beata Grzelak – nauczyciel doradca zawodowy
  • Anita Łopacińska – fizyka