Młody Promotor Polski 2021

  • Teraz Polska

9 czerwca br. na Gali „Teraz Polska” w Pałacu Prezydenckim po raz pierwszy w historii wręczono nagrodę „Młody Promotor Polski”.
Jest to wyróżnienie dedykowane młodym Polakom, którzy swój osobisty sukces potrafili przekuć dla dobra wspólnego i dla prestiżu kraju.
Kapituła nagrody ogłosiła nominacje w trzech kategoriach:
nauka – chemik prof. Marcin Poręba,
kultura – pianista Piotr Alexewicz,
sport – szachista Jan-Krzysztof Duda.

Decyzją Pierwszej Damy Pani Agaty Kornhauser-Dudy Młodym Promotorem Polski 2021 został Piotr Alexewicz.
Nagroda “Młody Promotor Polski” jest ogromnie potrzebna, bo dla nas wszystkich ogromną dumą i radością są młodzi ludzie, którzy są zdolni utalentowani i którzy chcą te talenty pomnażać. To im jest dedykowana ta nagroda. Chcemy bowiem zwrócić uwagę na tych, którzy młodego wieku mają na swoim koncie sukcesy i dzięki nim już umacniają pozytywny wizerunek Polski w świecie.
Drodzy Panowie! Wierzę, że będziecie wspaniałymi ambasadorami naszego kraju na arenie międzynarodowej i serdecznie Wam gratuluję – powiedziała podczas nominacji Pierwsza Dama.

Więcej informacji: https://terazpolska.pl/pl/a/Mlody-Promotor-Polski?utm_source=facebook&utm_medium=fb_ads&utm_campaign=FB_Post_MPP&utm_id=M%C5%82ody%20Promotor%20Polski%F0%9F%87%B5%F0%9F%87%B1%F0%9F%87%B5%F0%9F%87%B1&fbclid=IwAR0uJnnwwWY26lp2ZI067abZRphfoTH0u_WyeNs-ZN3wSCl-VCf5s8rdvHk

 

Zdjęcie: terazpolska.pl