Klub Ucznia Polonijnego

 

Drodzy Uczniowie oraz Absolwenci kształcenia na odległość,

 

2 maja to dla Wszystkich Polaków, tak w kraju, jak zagranicą, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej! Jest to święto wyrażające szacunek do barw narodowych oraz przywiązanie do Polski. Ale 2 maja obchodzimy też inne, szczególnie ważne dla całej Polonii święto – Dzień Polonii i Polaków za Granicą! Są to wydarzenia, które żywo pokazują, jak działa polski patriotyzm! W tak szczególnym czasie pragniemy zainicjować działalność Klubu Ucznia Polonijnego – zachęcamy Was, Drodzy Uczniowie, abyście stali się na ten czas reporterami, sprawozdawcami, inicjatorami imprez okolicznościowych w środowiskach, w których obecnie żyjecie. To Wasza aktywność i zaangażowanie w życie środowisk polonijnych, a szczególnie krzewienia polskości wśród rówieśników, jest powodem powstania Klubu.

 

Zapraszamy wszystkich Uczniów i Absolwentów nauczania w systemie kształcenia na odległość w Szkołach im. Komisji Edukacji Narodowej w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą do członkostwa w Klubie.

 

Pokażcie, jak tego ważnego dnia świętuje polska młodzież i dzieci na wszystkich kontynentach świata!

 

Jeśli pojawią się pytania, prosimy o kontakt z wydziałem kształcenia na odległość ksztalcenienaodleglosc@orpeg.pl

na zdjęciu Zofia Karpiel Herrera – uczennica klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej KNO, na stałe mieszkająca w USA, w regionalnym stroju krakowskim, pamiątce rodzinnej