Festiwal Piosenki Anny German w Kazachstanie

  • Anna German
  • Gabinet języka polskiego im. Adolfa Januszkiewicza
  • Stowarzyszenie Polska Jedność

W Nur- Sułtanie w dniach 14.02 – 21.02 br. odbył się III Ogólnokazachstański Festiwal Piosenki Anny German, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Polska Jedność”.

Podczas tygodnia poświęconego piosenkarce miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń m.in. spotkanie prowadzone przez dyrektora festiwalu Pana Rinata Dussumova, w którym uczestniczył biograf Anny German Pan Iwan Iliczew-Wołkanowski, spacer online po miejscach, w których była artystka, wieczór wspomnień, maraton poetycki #мыэхолюбви.

Gabinet języka polskiego im. Adolfa Januszkiewicza również włączył się w działania związane z festiwalem. 14 lutego, czyli w urodziny Anny German, dzięki projektowi „Podróże z PJ” wszyscy zainteresowani mogli odbyć wirtualną wycieczkę do miejsc związanych z piosenkarką. Odbyły się również dwie lekcje, podczas których uczniowie gabinetu dowiedzieli się więcej o życiu i twórczości artystki. Zajęcia i wykorzystane podczas nich materiały zostały dostosowane do poziomu znajomości języka polskiego poszczególnych grup. Tematy, które zostały podjęte to „Anna German we wspomnieniach” oraz „Anna German. Historia jednej piosenki”. Uczestnicy zajęć poznali biografię artystki oraz dowiedzieli się o wielu ciekawych faktach z jej życia. Zapoznali się również z piosenkami „Chcę być kochaną” i „Melodia dla synka”. Na koniec wszyscy mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas quizu.

W ramach maratonu poetyckiego #мыэхолюбви uczennice Gimnazjum nr 47 w Nur-Sułtanie wraz z nauczycielką nagrały recytację tekstu utworu „Człowieczy los” wykonywanego przez Annę German.

 

W niedzielę zaś odbył się koncert w formacie online, podczas którego widzowie mogli usłyszeć piękne wykonania piosenek Anny German. Zaraz po tym wydarzeniu ogłoszono wyniki obrad jury. Wspaniałą niespodzianką było to, że laureat festiwalu odbywającego się w Kazachstanie wystąpi podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German w Warszawie.

 

 

Linki do interaktywnych prezentacji:

https://view.genial.ly/602ac726195d2b101ef521b3/presentation-anna-german-we-wspomnieniach?fbclid=IwAR28rIYpFtMdgJFt7PCTsYECtOoEuAsf6HqeI-pxgwaVEiWTYlDtr3w_N5M

https://view.genial.ly/602c84cb50c05310086b7464/presentation-anna-german-historia-jednej-piosenki?fbclid=IwAR1fdL2lU6SrvZqrqK5OlzMq4RpxdmD3FixQP9o7UO04xD2au90LsykQQE8