Data aktualizacji: 2024-01-26

Nazwa Szkoły 
- w języku polskim *Polska Szkoła w Southend-on-Sea
- w języku lokalnym *Polish School in Southend-on-Sea
Miejscowość *Southend-on-Sea
Kraj *

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*Ambleside Drive,

 

 

Kod pocztowy*

Essex SS1 2UP

Okręg konsularny, na terenie którego działa szkoła.*

Lokalizacja szkoły (długość i szerokość geograficzna)                                    

Konsulat RP w Londynie
Telefon kontaktowy * (z numerem kierunkowym kraju np+44 22 5268312)

 +44 7858481965Faks (z numerem kierunkowym kraju)

Strona domowa szkoły *


e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): k.dobrosielska26@gmail.com, info@polskaszkolasouthend.co.uk

Komunikator głosowy (np. skype: krzysztof112)

Dyrektor/Lider placówki 

 

 - Imię, nazwisko

Kinga Dobrosielska

 
 Osoba kontaktowa 

 

 - Imię, nazwisko

Kinga Dobrosielska Typ Szkoły *

Szkoła społeczna/prywatna (nie podlega lokalnym władzom oświatowym)

 


Instytucja/organ prowadzący szkołę * (nazwa instytucji z pełnym adresem pocztowym) 

Polish School in Southend-on-Sea 
(Private limited by guarantee)
10903495

Rok powstania szkoły.*
2000
Krótki opis szkoły *

https://www.youtube.com/watch?v=BEAU3cpwGEs

Polska Szkoła w Southend-on-Sea została utworzona w 2000 roku i była zarządzana przez stowarzyszenie. W roku 2017 dzięki staraniom Grzegorza Kocój szkoła została zarejestrowana jako Polska Szkoła w Southend-on-Sea a forma prawna zostałą zmieniona na LTD by guarantee, tak aby w przyszłości mieć możliwość przekształcenia w charity. 

Szkoła liczy 6 nauczycieli i 2 asystentów. W szkole odbywają się także zajęcia taneczne z tańców polskich. 

https://www.youtube.com/watch?v=vralbD37UT4Krótka informacja o miejscowości i lokalnej społeczności polskiej


Southend on Sea, Essex, United Kingdom of Great Britain miasto partnerskie - Sopot, Województwo Pomorskie, Polska

Southend-on-Sea (Southend - Południowy Kraniec) – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), leży w południowo-wschodniej Anglii, 65 km od centrum Londynu w hrabstwie Essex, nad estuarium Tamizy. Około 159.900 tys. mieszkańców. Miastem partnerskim Southendu jest Sopot. W skład Miasta Southend - Borough of Southend wchodzą dzielnice: Southend, Chalkwell, Eastwood, Leigh-on-Sea, Prittlewell, Shoeburyness, Southchurch, Thorpe Bay, Westcliff-on-Sea . Do Southend przylegają jeszcze inne miasta jak Rayleigh, Hadleigh, South enfleet, Thundersley, Daws Heath, miasta te należą jednak do innego obrębu administracyjnego (District) - Rochford, Castle Point

"Miasto jest dobrze znane z jego licznych atrakcji. Między innymi jest tutaj najdłuższe aktualnie molo na świecie, po którym jeździ kolejka elektryczna, do 1890 roku z silnikiem diesla. W październiku 2005 roku na końcu mola wybuchł ogień. Kolejną ważną atrakcją jest Wesołe Miasteczko "Wyspa Przygód" (Adventure Island), teatr m.in w budynku Cliffs Pavilion w Westcliffie, kino Odeon oraz liczne kasyna, kręgielnie, korty tenisowe, oraz bardzo duża liczba parków między innymi: Southchurch Park, Priory Park, Chalkwell Park, Woodgrange Park. Southend właśnie dzięki dużym ilością pubów, restauracji, hoteli tętni życiem przez całą noc. Southend jest niezwykłym miastem, które wieczorami zaczyna ożywać. Głównymi miejscami spotkań są bary m.in. Last Post a także dyskoteki (nightclub) tj. Talk (naprzeciwko Adventure Island), Bakers Bar (pub i dyskoteka). W ciepłe wieczorne dni przy morzu odbywają się prywatne pokazy tuningowanych samochodów. Southend posiada bardzo długą, kamienisto-piaskową plażę wzdłuż której są domki. Latem prowadzone są lekcje windsurfingu i innych sporów wodnych. Wzdłuż promenady, w stronę Westcliff on Sea, znajduje się wiele pubów oraz wiele miejsc gry, w których najmłodsi jak również starsi ludzie znajdą coś ciekawego. Dzięki korzystnemu położeniu, Southend zapewnia dostęp do wielu wielu atrakcji. W położonych opodal niego miastach jest choćby sztuczna ścianka wspinaczkowa". info. Wikipedia

"Pierwsze kontakty od 1999 roku, porozumienie o partnerstwie podpisano w 1999 roku. Główne kierunki współpracy: wymiana dzieci i młodzieży szkolnej, program szkół i klas partnerskich, staże nauczycieli, współpraca klubów sportowych.

Pierwszym efektem współpracy młodzieży był projekt „One Day in Sopot” prowadzony przez ŚLO, projekt opierał się na serii plenerów poświęconych fotografowaniu miejsc najlepiej oddających charakter miasta. Pod kierunkiem artysty-fotografika młodzież uczestniczy w warsztatach fotograficznych ucząc się obróbki wykonanego przez siebie materiału zdjęciowego. Wybrana spośród kilkuset wykonanych już fotografii seria została przekazana partnerom brytyjskim i była prezentowana w Focal Point Gallery w Southend.

Partnerstwo z Southend zaowocowało również powierzeniem Sopotowi roli gospodarza III Polsko-Brytyjskiej Konferencji Miast Partnerskich. Tematem przewodnim konferencji, zorganizowanej we współpracy ze Związkiem Miast Polskich i Local Government International Bureau, była „Współpraca Polski i Wielkiej Brytanii w obliczu rozszerzenia Unii Europejskiej”.

W Southend on Sea co roku organizowane są wystawy prac tamtejszych artystów, na które zapraszani są sopoccy artyści wystawiający swoje prace i promujący nasze miasto. W roku ubiegłym podczas realizowania w Sopocie na wzór angielski projektu „Sopot, ulica Sztuki” swoje prace w Sopocie wystawiali artyści z Southend.

Współpraca z Southend opiera się także na wymianie doświadczeń w pisaniu projektów unijnych – zorganizowano staże urzędników odpowiedzialnych za pozyskiwanie środków finansowych z Unii Europejskiej". 
Liczba uczniów *
 
- w roku szkolnym 
             - 2018/1932
              - 2019/2064
              - 2020/2132
              - 2021/2250
              - 2022/2363
              - 2023/24*70

Wiek uczniów *

Kiedy rozpoczynają i kończą się zajęcia w roku szkolnym?

Zajęcia zaczynają się do połowy września, a kończą się na początku lipca.

Jakie dokumenty (zaświadczenia, świadectwa itp.) wydaje szkoła (na zakończenie roku szkolnego i po ukończeniu szkoły)?
Szkoła wydaje świadectwo ukończenia danej klasy na określonym poziomie. 

Czy świadectwa, zaświadczenia wydawane przez szkołę są uznawane w lokalnym systemie oświaty?*

Nie

Czy szkoła przygotowuje uczniów do egzaminów zewnętrznych w polskim systemie oświaty lub w lokalnym systemie oświaty? Do jakich egzaminów, jaka część uczniów przystępuje do egzaminów?*
Tak

Kto i na jakich zasadach zatrudnia nauczycieli?
Nauczyciele zatrudniani są na umowę o pracę (większość) - kilku nauczycieli posiadających własną działalność rozlicza się wystawiając rachunek za usługę. 

Logo szkoły i fotografia
Logo szkoły (nie więcej niż 250x250 pikseli
-

Fotografia 
W opisie szkoły możemy dodać tylko jedną fotografię! Wybierz właściwy format fotografii:

Fotografia pozioma: 

Fotografia pionowa: Fotografia kwadratowa:
---