Zakończenie roku szkolnego w Madrycie z udziałem Pierwszej Damy

  • madryt
  • Pierwsza Dama RP
  • rok szkolny 2021/2022
  • Szkoła Polska

Kilkunastu uczniów Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Madrycie dołączyło dziś do grona absolwentów. W uroczystym zakończeniu roku szkolnego wzięła udział Małżonka Prezydenta RP. – Wierzę, że będziecie najlepszymi ambasadorami Polski w świecie – mówiła do młodzieży.

Agata Kornhauser–Duda towarzyszy Prezydentowi RP podczas wizyty w Madrycie, gdzie odbywa się Szczyt NATO. Dziś odwiedziła Ambasadę RP, w której odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego absolwentów szkoły polskiej.

– To, że jesteście tutaj, to świadectwo dojrzałego podejścia do Waszego rozwoju; gratuluję sukcesów, samozaparcia i wytrwałości, bo wiem, jaki jest to wysiłek – podkreślała Pierwsza Dama.

Dziękowała dyrekcji szkoły za to, że placówka działa tak prężnie. Integruje uczniów ze środowiskiem lokalnym, współpracuje z polskimi oraz polonijnymi instytucjami kulturalnymi i organizacjami społecznymi, bierze udział w licznych projektach, m.in. Narodowym Czytaniu.

– Narodowe Czytanie nie tylko popularyzuje naszą literaturę, ale i integruje Polaków na świecie – mówiła Małżonka Prezydenta, zachęcając do udziału w tegorocznej edycji akcji.

Uczniowie Szkoły Polskiej w Madrycie biorą czynny udział w wielu imprezach kulturalnych: wystawach, projekcjach filmów, konkursach czytania w jęz. polskim czy konkursach recytatorskich.

Agata Kornhauser–Duda wspominała także, że miała już okazję spotkać madryckich uczniów: w ubiegłym roku podczas konkursu recytatorskiego Słowem – Polska i kilka dni temu w Belwederze, podczas wręczenia nagród dla laureatów i finalistów Olimpiady Historii Polski. Oba konkursy są skierowane do młodzieży polskiej poza granicami kraju.

– Wiedza i umiejętności, które tu zdobyliście, to kapitał na przyszłość, wierzę, że go wykorzystacie i będziecie najlepszymi ambasadorami Polski w świecie – akcentowała Pierwsza Dama i namawiała do studiowania na polskich uczelniach, które oferują bogatą ofertę kształcenia. – Promujcie Polskę wśród Waszych kolegów w Hiszpanii i na świecie – dodała.

Małżonka Prezydenta dziękowała także nauczycielom, podkreślając, że nauczanie w polskiej szkole poza granicami kraju, to nie tylko uczenie, ale i wychowywanie młodych w duchu polskości.

– Podziwiam Państwa i przekazuję wyrazy uznania także dla rodziców, bo to Państwo dbają o edukację dzieci i podejmują decyzję, by uczyły się w polskiej szkole.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczone zostały świadectwa i dyplomy dla najlepszych uczniów.

 

Na podstawie: prezydent.pl

 

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Polskiej w Madrycie

Zdjęcie: Uroczyste zakończenie roku szkolnego z udziałem Pierwszej Damy RP w Szkole Polskiej w Madrycie. Źródło: KPRP

 

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Polskiej w Madrycie

Zdjęcie: Uroczyste zakończenie roku szkolnego z udziałem Pierwszej Damy RP w Szkole Polskiej w Madrycie. Kierownik Szkoły Pani Małgorzata Małaśnicka.
Źródło: KPRP