Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Matura 2020

Pilna informacja!!!

Aktualne informacje dla absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej przystępujących do Egzaminu Maturalnego 2020  na terytorium Polski i poza terytorium.

[aktualizacja 20.05.2020]


 

 

Wydłużamy wszystkie obostrzenia przeciwko koronawirusowi, ponieważ działają one dobrze – powiedział szef rządu podczas wspólnej konferencji z szefami resortów zdrowia i edukacji w dniu 9 kwietnia 2020 r. 

Najważniejsze decyzje dot. edukacji:

→ Matury i egzamin kończący szkołę podstawową zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. Jednak o konkretnych terminach rząd będzie informował co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.

→ Do 26 kwietnia br. wszystkie szkoły pozostają zamknięte. Do tego czasu – tak jak dotychczas – placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.

Więcej informacji 

 

Drodzy Uczniowie,

Uczniowie III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej realizujący programy nauczania uwzględniające podstawę programową kształcenia ogólnego, którzy chcą przystąpić do egzaminu maturalnego w sesji wiosennej 2020, powinni złożyć deklarację (załącznik 1a) przystąpienia do egzaminu maturalnego.

Procedury przeprowadzania egzaminu maturalnego można przeczytać na stronie: www.oke.waw.pl oraz informacje na temat egzaminu maturalnego na stronie CKE www.cke.edu.pl

Absolwent, który ukończył LO do roku szkolnego 2018/2019 włącznie i chce poprawić wyniki matury lub zdawać dodatkowy przedmiot nie musi składać deklaracji wstępnej. Deklaracje należy złożyć do 7.02.2020 r.

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego