Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Menu

Skargi i wnioski

Skargi i wnioski

Przyjmowanie i rozpatrywanie skarg i wniosków w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą odbywa się zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2018 poz. 2096 ze zm.) – Dział VIII Skargi i wnioski oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. Nr 5, poz. 46).

Skargi i wnioski można składać pisemnie:

  • pocztą tradycyjną na adres:

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, ul. Kielecka 43, 02-530 Warszawa, bądź bezpośrednio
w siedzibie Ośrodka od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00, z wyjątkiem środy -  w godz. 8.00-17.00).

  • pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skargi i wnioski można składać także ustnie do protokołu, sporządzanego w czasie spotkania z wyznaczonymi pracownikami Ośrodka. Pracownicy Ośrodka, w zakresie powierzonych im zadań, przyjmują obywateli w sprawach skarg i wniosków po uprzednim ustaleniu terminu przyjęcia w sekretariacie Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

UWAGA

Skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska oraz adresu pocztowego pozostawiane są bez rozpoznania. Należy pamiętać, że skargi i wnioski zarówno te nadsyłane pocztą, jak i drogą elektroniczną, powinny zawierać wskazane dane, tj. imię, nazwisko i adres pocztowy wnoszącego skargę lub wniosek (tj. ulicę, numer domu i mieszkania, kod pocztowy i miejscowość).

Skargi, których rozpatrzenie nie należy do kompetencji Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą podlegają przekazaniu do właściwych organów.

Regulamin w sprawie organizacji  przyjmowania oraz  rozpatrywania i załatwiania skarg i wniosków w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą - plik PDF

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego