Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

rokdlaniepodleglej xs

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 "Rokiem dla Niepodległej". Poniżej prezentujemy informacje związane z obchodami rocznicy w prowadzonych przez nas szkołach oraz placówkach z nami związanych.

Festyn Rodzinny „Dla Niepodległej” w SPK w Ostii

Dnia 3 czerwca, czyli w niedzielny poranek, zebraliśmy się rodzinnie na boisku przed szkołą polską, aby wspólnie uczestniczyć w pikniku rodzinnym „Dla Niepodległej”.

Czytaj więcej: Festyn Rodzinny „Dla Niepodległej” w SPK w Ostii

Dzień Polski w SPK w Hadze

W Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Hadze Dniem Polskim rozpoczęto obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Rodzice, uczniowie i nauczyciele przygotowali dla gości szereg atrakcji. Uroczystość rozpoczęła inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy 4 i 5, przygotowywanych przez panie Annę Machalicę i Annę Nowak. Następnie był przepiękny koncert fortepianowy w wykonaniu Marcina Głucha, pianisty i kompozytora na stałe mieszkającego w Szwecji.

Czytaj więcej: Dzień Polski w SPK w Hadze

Józef Piłsudski-twórca Niepodległej. Konkurs Historyczny

W połowie maja 2018 roku w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym odbył się Szkolny Konkurs Historyczny dla uczniów klas IV- VII Szkoły Podstawowej i II-III Gimnazjum oraz klas LO, dla uczczenia 100-lecia Niepodległości Polski i 151 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Organizatorem konkursu była Pani Izabella Kamińska- Baryła- Kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Berlinie.

Czytaj więcej: Józef Piłsudski-twórca Niepodległej. Konkurs Historyczny

„Jak wybiliśmy się na niepodległość?” – finał konkursu w Zespole Szkół w Atenach

Podczas Dni Kultury Polskiej 24 maja 2018 roku odbył się finał konkursu historycznego. Konkurs został zorganizowany pod Honorowym Patronatem Ambasady RP w Atenach z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej: „Jak wybiliśmy się na niepodległość?” – finał konkursu w Zespole Szkół w Atenach

Święto Słowa Śpiewanego dla Niepodległej organizowanego w SPK w Lyonie

W Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Konsulacie Generalnym RP w Lyonie, organizowaliśmy w sobotę 26 maja 2018 roku już 11-tą edycję Święta Słowa Polskiego. W tym roku miało ono szczególne znaczenie, gdyż uroczystość nazwaliśmy Świętem Słowa Śpiewanego dla Niepodległej z okazji roku jubileuszowego 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej: Święto Słowa Śpiewanego dla Niepodległej organizowanego w SPK w Lyonie

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego