Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

rokdlaniepodleglej xs

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 "Rokiem dla Niepodległej". Poniżej prezentujemy informacje związane z obchodami rocznicy w prowadzonych przez nas szkołach oraz placówkach z nami związanych.

Pieróg - Pol 2018 w Argentynie

To już X edycja imprezy polonijnej, która przyciąga do Wandy (Argentyna) miłośników polskiej kultury i wyśmienitej polskiej kuchni.

W tym roku impreza odbyła się 13 maja, tradycyjnie w Klubie Stowarzyszenia Argentyńsko-Polskiego „Wanda”.

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o Polsce i dyktando w SPK w Paryżu

W miniony weekend w Szkole Polskiej im. Adama Mickiewicza w Paryżu odbyła się V edycja Polskiego Dyktanda organizowana przez szkołę i portal ifrancja.fr wraz z Katedrą Języka Polskiego jako Obcego z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z dyktandem jak co roku przyjechała do Paryża pani prof. Ewa Lipińska. Było dużo emocji i wspaniałych przeżyć.

Czytaj więcej...

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w Taszkencie

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Taszkencie zostały zainaugurowane 7 kwietnia 2018 roku. Do Ambasady RP zostali zaproszeni wszyscy chętni uczestnicy konsultacji z języka polskiego, którzy chcieli pogłębić swą wiedzę na temat twórcy Legionów Polskich – Józefa Piłsudskiego. Marszałek Polski stał się bohaterem ciekawego, urozmaiconego prezentacją multimedialną, wykładu Ambasadora RP w Taszkencie pana Piotra Iwaszkiewicza, z wykształcenia historyka.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski w SPK w Bernie

Dnia 9 maja 2018 roku w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Bernie, którego kierownikiem jest pani Milena Drews, odbył się konkurs recytatorski wierszy patriotycznych z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym wzięli udział uczniowie klasy czwartej.

Czytaj więcej...

„Piękna nasza Polska cała” w SPK w Pradze

Dnia 17 marca 2018 roku w Ambasadzie RP w Pradze Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Świętej Jadwigi zorganizował tradycyjny Dzień Polski. Jest to coroczne spotkanie, którego cele jest zaprezentowanie polskiej historii i tradycji. Tegoroczny Dzień Polski przebiegł pod nazwą „Piękna nasza Polska cała” i oficjalnie rozpoczął obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego