Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Menu

Projekt "Włącz Polskę!"

Projekt „Włącz Polskę!” służył stworzeniu zestawu materiałów edukacyjnych dla polskich dzieci przebywających za granicą. Efektem projektu jest podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”, z którego mogą korzystać bezpłatnie uczniowie na całym świecie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego projekt „Włącz Polskę!”:

Projekt „Włącz Polskę” realizowany był przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w okresie 2009-2012.

Informacje o projekcie

Na stworzonej w ramach projektu interaktywnej platformie www.wlaczpolske.pl uczniowie, rodzice i nauczyciele mogą dowolnie łączyć różnorodne materiały edukacyjne, dostosowując je do wieku, poziomu znajomości języka polskiego, potrzeb czy zainteresowań. W ten sposób powstaje indywidualny podręcznik, dostępny w wersji elektronicznej, który można z łatwością pobrać i wydrukować.

Na platformie www.wlaczpolske.pl zgromadzono ponad 1000 krótkich jednostek treściowych – materiałów nazwanych „atomami”. Każdy atom to materiał do nauki, zawierający czytankę i/lub zadanie/-a do samodzielnego wykonania przez ucznia. Dostępne materiały obejmują nauczanie wczesnoszkolne, język polski, wiedzę o Polsce oraz historię i geografię Polski.

Materiały edukacyjne, stworzone w ramach projektu „Włącz Polskę!” są zgodne z >> Podstawą programową dla uczniów polskich uczących się za granicą oraz >> Ramami programowymi kształcenia uzupełniającego.

Jak korzystać z platformy?

Atomy można samodzielnie łączyć w całość, tworząc własny podręcznik. Można także skorzystać z kilkunastu już stworzonych zestawów materiałów edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku, do których dołączono także wskazówki metodyczne.

Dostęp do zasobów jest otwarty (nie wymaga logowania) i nieodpłatny. Każdy użytkownik ma prawo je powielać, kopiować, dystrybuować i zapisywać w formie pliku PDF na własnym komputerze, tablecie czy smartphonie. Po zapisaniu własnej wersji podręcznika otworzenie materiałów nie wymaga dostępu do Internetu, niezbędne jest jedynie posiadanie aktualnej wersji bezpłatnego programu Adobe Reader (dostępny na stronie www.adobe.com). Pliki PDF można także wydrukować na dowolnej drukarce.

Na stronie www.wlaczpolske.pl w zakładce „O podręczniku” umieszczona została szczegółowa instrukcja korzystania z platformy.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem instruktażowym, jak korzystać z platformy internetowej „Włącz Polskę”: 

Prawa autorskie

Zasoby umieszczone na platformie „Włącz Polskę!” można wykorzystywać zgodnie z licencją Creative Commons 3.0 Polska (z wyjątkiem materiałów, które zostały wyraźnie oznaczone jako nieobjęte postanowieniami tej licencji), czyli można je kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać i zapisywać oraz tworzyć utwory zależne, pod warunkiem, że zostaną one oznaczone w sposób określony przez autorów podręcznika (tj. należy powielić zapis licencji).

 

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego