Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej

Kształcenie w Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej, funkcjonującego w strukturze Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, daje możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole podstawowej. W roku szkolnym 2018/2019 zgodnie z reformą edukacji fukcjonuje w ORPEG tylko trzecia klasa gimnazjum. 

Ramowy plan nauczania

Ramowy plan nauczania obejmuje następujące przedmioty: język polski, języki obce nowożytne, muzyka, plastyka, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, biologia, chemia, fizyka, matematyka, informatyka, wychowanie fizyczne, edukacja dla bezpieczeństwa, wychowanie do życia w rodzinie, religia/etyka, zajęcia artystyczne i techniczne.

Uzupełniający plan nauczania

W ramach uzupełniającego planu nauczania uczniowie uczą się języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Zdobywanie wiedzy i umiejętności

Lata nauki w gimnazjum są bardzo ważnym etapem w rozwoju młodego człowieka. To w czasie tych dwóch lat uczniowie zdobywają dużą część wiedzy i umiejętności z zakresu tzw. wykształcenia ogólnego, które zostaną sprawdzone na maturze.

Pielęgnowanie polskości

Zadaniem Gimnazjum im. KEN jest rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem polskim, wychowanie w poszanowaniu tradycji i kultury własnego narodu, a także szacunku dla innych kultur.

Konsultacje on-line

Kontakt z uczniem poprzez >> platformę e-learningową „Otwarta szkoła” umożliwia nauczycielom indywidualne podejście do rozwoju każdego ucznia, stosownie do jego potrzeb i możliwości.

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego