Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Piłsudski w Szwajcarii

Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Stałym Przedstawicielstwie RP przy Biurze ONZ w Genewie, którym kieruje pani Kinga Zwalińska, rozpoczął przygotowania do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

            Jeszcze w grudniu 2017 roku uczniowie szkoły wzięli udział w konkursie związanym ze 150. rocznicą urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Do udziału w konkursie pani kierownik zaprosiła Polskie Szkoły znajdujące się na terenie Szwajcarii, dzięki czemu w inicjatywie wzięły udział Szkolne Punkty Konsultacyjne znajdujące się w Bernie i Zurychu.

            Dzieci z wielkim entuzjazmem i zapałem przygotowywały prace konkursowe, które były prezentowane na wystawie przygotowanej w budynku Stałego Przedstawicielstwa RP, a teraz można je oglądać na blogu poświęconym temu wydarzeniu https://spkgenewa.blogspot.fr/. Wysoki poziom prac konkursowych potwierdził znajomość historii, kreatywność uczestników oraz ich opiekunów w realizacji celów sprzyjających kształtowaniu świadomości historycznej oraz postaw patriotycznych młodego pokolenia. Rozbudził także wśród młodzieży chęć do kolejnych podobnych inicjatyw.

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego