Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Konkurs „Szkoła jutra już dziś”

KONKURS

"SZKOŁA JUTRA JUŻ DZIŚ" 

konkurs niepodległa v2.0

 

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Szkoła jutra już dziś” organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Głównym zadaniem uczestników konkursu „Szkoła jutra już dziś” jest przygotowanie interdyscyplinarnego scenariusza lekcji dla uczniów szkół podstawowych i licealnych o tematyce niepodległościowej, który wzbogaci tradycyjny program nauczania o ciekawy materiał wizualny oraz teksty źródłowe.


Celem konkursu jest uatrakcyjnienie sposobu międzydyscyplinarnej prezentacji wiedzy o Polsce, wzbogacenie tradycyjnych programów nauczania oraz uczynienie ich bardziej atrakcyjnymi dla uczniów poprzez wykorzystanie nowych technologii oraz metod aktywizujących.
Konkurs skierowany jest do nauczycieli polonijnych, kierowników szkolnych punktów konsultacyjnych, metodyków, studentów kierunków polonistycznych i humanistycznych.


W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, pragniemy kształtować i podtrzymywać postawy patriotyczne. „Scenariusze Niepodległości” będą stanowić zbiór materiałów dydaktycznych do realizacji zajęć edukacyjnych lub uroczystości związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.


Na prace konkursowe czekamy do 14 października 2019 roku.

Scenariusze prosimy przysyłać wraz z Załącznikiem 1, na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

 

 

Załączniki:

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego