Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Konkurs „Zapamiętane, a nieopisane”

ZAPAMIĘTANE A NIEOPISANE 

 

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Zapamiętane, a nieopisane” organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

men

Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie wybranej postaci Polki lub Polaka, która w latach 1794-1918 aktywnie uczestniczyła w różnych dziedzinach życia, była przedstawicielem środowisk kulturalnych, naukowych lub wojskowych, a swoją postawą przyczyniła się do podtrzymania polskości poza granicami kraju i wspierała dążenia do odzyskania niepodległości.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy historycznej na temat dokonań znanych i nieznanych Polek
i Polaków, którzy przyczynili się do podtrzymania polskości poza granicami kraju i wspierali dążenia do odzyskania niepodległości. W 2018 roku przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji
w szczególny sposób pragniemy kształtować postawy patriotyczne wśród polskich uczniów przebywających poza granicami kraju.

Konkurs skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki w Atenach, szkoły podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej, liceum ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej oraz gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej, Szkolnych Punktów Konsultacyjnych przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej oraz dodatkowo do uczniów sekcji polskich funkcjonujących w systemach oświaty innych krajów oraz Szkół Europejskich.

Na prace konkursowe czekamy do 30 czerwca 2018 roku.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Załączniki:

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego