Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Konkurs MEN „Wolontariusz Roku” – tylko do 30 kwietnia br. czekamy na zgłoszenia

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele,

czy w Państwa szkole są uczniowie, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem działają na rzecz innych osób? Może to członkowie szkolnego koła wolontariatu, organizatorzy wielu akcji charytatywnych odnoszących znaczący sukces, a efekty ich działań dostrzegane są przez społeczność lokalną?

Właśnie takich uczniów poszukujemy!

Tylko do 30 kwietnia 2017 roku czekamy na zgłoszenia szkół, które chcą wziąć udział w konkursie „Wolontariusz Roku”.

Do udziału w nim zapraszamy uczniów, którzy w różnorodny sposób, dobrowolnie i bez wynagrodzenia angażują się w pracę na rzecz innych osób lub instytucji.

Przy współpracy z Państwem chcemy poznać i wyróżnić „Wolontariusza Roku”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na „Wolontariusza Roku”. Skierowany jest on do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych działających na terytorium Polski, szkół nad którymi nadzór sprawuje Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz polonijnych szkół społecznych z całego świata.

Celem konkursu jest promowanie idei wolontariatu wśród młodych ludzi oraz popularyzacja pozytywnych postaw i działań młodzieży szkolnej. Konkurs wpisuje się w ideę Roku Wolontariatu, ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2016/2017.

image002.jpg@01D2AE20.89476630" width="766" height="575" border="0">

Przy ocenie filmów weźmiemy pod uwagę m.in. skalę działań podejmowanych przez wolontariusza oraz widoczne i realne efekty jego pracy. Do konkursu można zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jak i grupę wolontariuszy.

Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2017 roku.

„Wolontariusza Roku” poznamy w czerwcu 2017 r. podczas uroczystej gali finałowej organizowanej w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo się na stronie internetowej MEN https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/wystartowal-konkurs-men-wolontariusz-roku.html

Konkurs MEN Wolontariusz Roku

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego