Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Konkurs "Millenium na uchodźstwie"

Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich nauczycieli języka polskiego, historii oraz kultury polskiej, uczących się i nauczających w placówkach oświatowych poza granicami kraju, do udziału w konkursie zatytułowanym „Millenium na uchodźstwie".

Organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Senatorem RP prof. Janem Żarynem, Wspólnotą Polską, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Celem Konkursu jest zapoznanie uczniów szkół z tematem obchodów Milenium chrztu Polski przez polską emigrację, zebranie materiałów źródłowych i relacji, które pomogą odtworzyć obchody millenijne w poszczególnych krajach na wszystkich kontynentach świata oraz przekazanie zdobytych informacji w formie prac konkursowych.

Prace konkursowe należy nadesłać do dnia 3 maja 2017 r. w wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) na adres Biuro Edukacji Narodowej IPN, ul. Wołoska 7, 02-765 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Milenium”.

Regulamin Konkursu - plik do pobrania

Załącznik do regulaminu - plik do pobrania

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego