Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

1 Festiwalu Polskiej Piosenki w Moskwie

W Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Moskwie odbyło się niecodzienne spotkanie. Jesteśmy dumni, że Senator RP- zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Pan Artur Warzocha odwiedził naszą szkołę i był honorowym gościem 1 Festiwalu Polskiej Piosenki w Moskwie. Dostojny Gość odbył serdeczne i owocne spotkania z uczniami i rodzicami uczniów Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Moskwie.

 

wizyta Posła A.Warzochy

moskwa2

moskwa3

 

 

1 Festiwalu Polskiej Piosenki w Moskwie, to impreza zorganizowana przez Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Moskwie. Celem  Festiwalu jest popularyzacja języka polskiego, krzewienie  kultury i kultywowanie tradycji polskich w środowisku lokalnym. Jako organizatorzy imprezy cieszymy się, że w festiwalu wzięli udział nie tylko uczniowie szkoły polskiej w Moskwie, ale również zespoły polonijne i przyjaciele naszej szkoły. Rozbrzmiewały piosenki ludowe, dziecięce, przeboje muzyki popularnej i utwory muzyki. Festiwal zgromadził żyjących w stolicy Rosji Polaków i przedstawicieli Polonii. Jest nam niezmiernie miło, że honorowym gościem 1 Festiwalu Polskiej Piosenki w Moskwie. Senator RP zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Pan Artur Warzocha przyjął zaproszenie SPK w Moskwie Ponadto w uroczystości wzięli udział dostojni goście: radca Nuncjatury Apostolskiej w Moskwie ks. Andrzej Józwowicz, Kierownik Wydziału Konsularnego w Moskwie Konsul Marek Zieliński, ks. dyrektor Henryk Boguszewski. Gościny 1 Festiwalowi Piosenki Polskiej w Moskwie udzieliła katedra pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

festiwal3

festiwal2

festiwal.1

festiwal4

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego