Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Jasełka w SPK w Bolonii

Kolejne spotkanie wigilijne już za nami. Wyjątkowa świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim – betlejemscy wędrowcy z przedstawienia jasełkowego czasem rozśmieszali, a czasem wzruszali do łez. Okazała choinka jak zwykle dumnie prezentowała się przy scenie, świąteczne dekoracje, przygotowane przez naszych uczniów, cieszyły oko, a stoły uginały się od tradycyjnych polskich potraw. Kulminacyjnym momentem było wspólne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń – to jedna z tych nielicznych chwil w roku, gdy możemy zamienić z każdym kilka miłych słów.  Oczywiście nie zabrakło atrakcji wieczoru, czyli Mikołaja z workiem podarunków dla wszystkich, było też grupowe kolędowanie i sesje zdjęciowe. Jednak najważniejsze były wspólne rozmowy. Przedstawienie jasełkowe zakończyło się słowami z ujmującego wiersza księdza Twardowskiego:

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplatało,
węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Od teraz te słowa będą przyświecać nam podczas rodzinnych, prywatnych świąt. I tego samego też Państwu życzymy i wszystkim polskim rodzinom.
***
Pragniemy również serdecznie podziękować naszym Uczniom i ich Rodzicom za pracę i wkład w to piękne świąteczne spotkanie.

Grono Pedagogiczne SPK w Bolonii
zdjęcia: Iwona Stachera

Danuta Nowak, kierownik SPK w Bolonii

jaselkabolonia1

boloniajaselka2

boloniajaselka3

boloniajaselka4

boloniajaselka5

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego