Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Opłatkowe spotkanie w Kowlu

Dnia 18 grudnia w salce w kościele św. Anny w Kowlu miało miejsce spotkanie opłatkowe Towarzystwa Kultury Polskiej w Kowlu. Gośćmy byli p. Elżbieta Zielińska i Mateusz Marszałek oraz prezes Stanisław Senkowski i członkowie Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia Z Chełma. Gospodarzami byli Prezes TKP w Kowlu Wacław Herka i członkowie towarzystwa.

Uczniowie Szkoły Polskiej przygotowani przez swojego nauczyciela pokazali przedstawienie opowiadające o narodzeniu Jezusa. Uczestnicy spotkania obejrzeli uczniów w znakomitych rolach: Maryi, Józefa, Heroda, żony Heroda, Śmierci, Diabła, Wróżbity, Dworzanina, Żołnierza, trzech pasterzy, trzech królów i Kowelskiego Chóry Aniołów.

Kolędy śpiewał zespół Kowel Band, uczennice i uczniowie Szkoły Polskiej z grup dzieci, młodzieży i dorosłych oaz oczywiście Kowelski Chór Aniołów.

Wszyscy złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia spokoju, zdrowia, szczęścia oraz połamali się opłatkiem. Na koniec był wspólny posiłek i rozmowy oraz pamiątkowe zdjęcia.

 

Wiesław Pisarski

nauczyciel wysyłany do pracy dydaktycznej do Kowla przez ORPEG

 

Szkoła Polska bierze udział zrealizowane w projekcie „Biało-czerwone ABC. Program rozwoju edukacji polskiej na Ukrainie” WiD finansowanym ze środków Senatu RP.

kowal2

kowal3

kowal4

kowal5

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego