Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Spotkanie uczniów z SPK w Sztokholmie z Parą Prezydencką

29 listopada 2016 r. delegacja uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz rodziców uczestniczyła w spotkaniu szwedzkiej Polonii z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz z jego małżonką Panią Agatą Kornhauser-Dudą.

W delegacji naszej szkoły znaleźli się przedstawiciele wszystkich klas, a wśród nich zdecydowanie zwracała uwagę niezwykła para: Katarzyna Jagiellonka oraz jej małżonek Jan III Waza, czyli Kamila Mazurkiewicz z I klasy LO i Patryk Domański z III klasy Gimnazjum. Wystąpili oni we wspaniałych strojach z przedstawienia poświęconego Patronce naszej szkoły, które w ubiegłym roku szkolnym przygotowało Polskie Towarzystwo Teatralne.

Po części oficjalnej, podczas której Pan Prezydent wręczył wysokie odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla współpracy polsko-szwedzkiej, była okazja do sympatycznej rozmowy oraz wspólnego zdjęcia.

Z okazji Roku Sienkiewiczowskiego Pan Prezydent przekazał naszej szkole książki Henryka Sienkiewicza.

DSC 9013

DSC 9186

DSC 9538

DSC 9577

 

DSC 9661

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego