Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wizyta Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser - Dudy w SPK w Genewie

Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser - Duda odwiedziła Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Wacław Micuty przy Stałym Przedstawicielstwie RP przy Biurze ONZ w Genewie. Została przywitana przez przedstawiciela Rady miejskiej, zastępcę burmistrza gminy Meyrin Pana Pierre-Alain Tschudi , zarządcę budynku szkoły Pana Serge Omarini, kierownika SPK im. W. Micuty w Genewie Panią Kingę Zwalińską oraz Panią Małgorzatę Molską - Kurtykę, wcześniej pełniącą funkcję kierownika SPK.

Spotkała się z przedstawicielami grona pedagogicznego oraz rodziców. Rozmowa dotyczyła funkcjonowania szkoły oraz sytuacji dzieci, które po pewnym czasie powracają do Polski, jak i roli rodziców w tym szczególnym procesie kształcenia.

Pani Prezydentowa wzięła również udział w lekcji klasy drugiej.  Uczniowie serdecznie przywitali Pierwszą Damę, z którą nawiązali bardzo dobry kontakt.  Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, w czasie których Pierwsza Dam wraz z nimi czytała legendę "O smoku ze smoczej jamy". Na zakończenie, Małżonka Prezydenta RP przekazała na ręce uczniów książki do szkolnej biblioteki, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkie nowości wydawnicze czekają już na czytelników w bibliotece SPK.

Informacja na temat wizyty znajduje się również na oficjalnej stronie Prezydenta RP www.prezydent.pl w zakładce Pierwsza Dama "Małżonka Prezydenta RP z wizytą w Szwajcarii".

 

genewa1

genewa2

GENEWA3

GENEWA4

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego