Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Obchody Święta Niepodległości w Ogólnokształcącej Szkole I-III stopnia nr 3 w Stanisławowie

„Polska – Ojczyzna

Kraina, która się w sercu zaczyna”.

11 listopada to dla narodu polskiego ważna data - symbol walki o wolność kilku pokoleń Polaków, wiary, miłości Ojczyzny i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły nr 3 z polskim językiem nauczania w Stanisławowie przedstawili lekcję historii przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli skierowanych do pracy przez ORPEG: p. Marzenę Ciechomską i p. Alicję Rogowską.

Podczas uroczystości zaprezentowane zostały wiersze, pieśni patriotyczne oraz informacje historyczne. Treść montażu słowno-muzycznego ukazała tragiczne losy Polski i trudną drogę narodu polskiego do odzyskania wolności. Najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że wolność to brak przymusu, a godło, flaga, hymn państwa są symbolami dumy i tożsamości narodowej. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim tym, którzy poświęcili to, co najwartościowsze – własne życie za wolność Ojczyzny.

            W tym dniu uczniowie klas z polskim językiem nauczania nosili przypięte biało-czerwone rozetki, a na lekcjach języka polskiego w poszczególnych klasach odbyły się prelekcje i pokazy multimedialne, związane z 98 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Marzena Ciechomska

Nauczyciel skierowany za granicę przez ORPEG 
Ukraina, Iwano-Frankwisk

11.list.1

11.list

11.list.2

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego