Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wizyta Pani Premier w Zespole Polskich Szkół Ogólnokształcących im. Ity Kozakiewicz w Rydze

5 listopada 2016 r. gościliśmy w murach naszej szkoły Panią Premier Beatę Szydło. Wizyta przebiegła bardzo sympatycznie. Pani Premier zwiedziła szkołę i gabinety języka polskiego oraz historii, w których mogliśmy się pochwalić naszym dorobkiem. Wpisała się też do Złotej Księgi Gości, gdzie gorąco podziękowała za to, że kultura i tradycja polska tak pięknie wybrzmiewają na Łotwie. Następnie obejrzała koncert, który przygotowali również nauczyciele kierowani przez ORPEG. Pani Premier zwróciła uwagę na wysoki poziom języka polskiego prezentowany przez uczniów. Potem kilka minut poświęciła na rozmowy z przybyłymi na spotkanie gośćmi, w tym przedstawicielami Ambasady RP w Rydze, Związku Polaków na Łotwie, Klubu Polskiego Słowa „Gawęda”,KlubuKultury Polskiej "Polonez", rodzicami naszych uczniów, a także z arcybiskupem Rygi, Zbigniewem Stankiewiczem.

Eleonora Pawlak

Renata Markowska

Agnieszka Jermołowicz

Anna Mieniuk

 

Relacja - strona Internetowa Premiera RP

premier1

premier2

premier3

premier4

premier5

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego