Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Nadanie imienia SPK w Dublinie

W dniu 22 października 2016 r. SPK w Dublinie oficjalnie dołączył do grona placówek imienia Janusza Korczaka. Wśród gości obecnych na uroczystości nadania imienia obecni byli mi.in: pan Ryszard Sarkowicz – Ambasador RP w Irlandii, wybitny polski aktor i odtwórca tytułowej roli w filmie „Korczak” -pan Wojciech Pszoniak wraz z żoną Barbarą, przedstawiciele różnych środowisk polonijnych oraz kierownik zaprzyjaźnionego SPKu w Cavan pani Agnieszka Adamska.
 
Szkole został przekazany wspaniały sztandar z hasłem szkoły zaczerpniętym z myśli Janusza Korczaka „Patrzeć Rozumować Kochać”. Fundatorem sztandaru jest Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach.
Po przekazaniu sztandaru społeczności szkolnej, nastąpiło uroczyste ślubowanie. Uczniowie ślubowali więc - jak przystało szkołę korczakowską -że będą realizować życiem hasło szkoły, wykazując wrażliwość na potrzeby otaczającego nas świata, starając się zmieniać go na lepszy oraz darzyć ludzi szacunkiem, pomocą i życzliwością.
Z okazji tego niezwykłego święta dubliński SPK otrzymał list gratulacyjny Dyrektora ORPEG pani Anny Radeckiej. Spłynęły też życzenia ze szkół im. Janusza Korczaka z Polski (niektóre opatrzone pięknymi rysunkami naszego wspólnego patrona).
 
Nie zabrakło też kultury- uroczystość otwarł taniec zespołu folklorystycznego Koniczyna, a na zakończenie obejrzeliśmy piękny i wzruszający spektakl pt. „Dziecięce bajania czyli Opowieść o Panu doktorze” na podstawie scenariusza naszych nauczycieli, w konsultacji literackiej z Beatą Ostrowicką, autorką książki o Januszu Korczaku.
 
To był naprawdę piękny i podniosły dzień.

Anna Kostecka, Kierownik SPK przy Ambasadzie RP w Dublinie
D1.1

D1.2

D1.3

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego