Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Młodzieżowy Rajd na Monte Cassino

24 września - w oczekiwaniu na spotkanie z prezydentem RP Panem Andrzejem Dudą - uczniowie z kilku szkół polskich we Włoszech wyruszyli na Młodzieżowy Rajd na Monte Cassino.

Był to projekt przygotowany wraz z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rzymie.

Polska młodzież mieszkająca we Włoszech spotkała się przy bramie Cmentarza Wojennego na Monte Cassino gdzie oczekiwała na nich Pani Konsul Agata Ibek-Wojtasik i przewodniczka z Muzeum Memoriale 2 Korpusu Polskiego. Zabrały uczestników Rajdu na pola bitewne docierając do pomnika 4. Pułku Pancernego Skorpion. Była to niezwykła okazja, aby na tym świętym dla wszystkich Polaków miejscu, spotkali się uczniowie ze Szkoły Polskiej w Rzymie i Ostii, Szkół Polonijnych Anders z Marche oraz Szkoły Apolonia z Termoli oraz reprezentacja Szkoły Katolickiej z Rzymu.

Uczniowie ze Szkoły Polskiej w Rzymie po spotkaniu z Panem Prezydentem i Jego Małżonką, w towarzystwie nauczycieli, rodziców oraz Pani Konsul i pracowników Wydziału Konsularnego udali się również do Piedimonte San Germano pod pomnik żołnierzy 2 Korpusu, gdzie oczekiwał na nich burmistrz miasta, barwnie opowiadając o wspólnych polsko-włoskich losach.

To była niezapomniana lekcja historii!

 

rajd dzieci w marszu

 

grupa młodziezy ze szkół polskich we włoszech  podczas młodziezowego rajdu na Monte Cassino

 

Piedimonte 1

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego