Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Spotkanie młodzieży ze szkół polskich we Włoszech z Prezydentem RP na Monte Cassino

Podczas wizyty we Włoszech z okazji 50. rocznicy śmierci gen. Władysława Andersa, Prezydent RP Pan Andrzej Duda wraz z Małżonką, spotkał się z polską młodzieżą na cmentarzu na Monte Cassino.

Na polskim cmentarzu wojennym - obok innych szkół polskich z Włoch - pojawiła się duża grupa uczennic i uczniów Szkoły Polskiej w Rzymie wraz z nauczycielkami i rodzicami. Uczniowie wystawili wartę honorową przy grobie gen. Władysława Andersa oraz poczet sztandarowy.

Uczennice 8 klasy Szkoły Polskiej w Rzymie zwróciły się do Pana Prezydenta i Jego Małżonki słowami: Chcemy Wam przekazać wiadomość od całej naszej szkolnej społeczności. Możecie być pewni, że w sercu Rzymu bije ponad 500 młodych polskich serc. Jesteśmy Włochami, bo pochodzimy z polsko - włoskich rodzin, tu się urodziliśmy i tu chodzimy do włoskich szkół. Ale jesteśmy też Polakami - mamy również polskie obywatelstwo, mówimy po polsku tak jak po włosku, a jeśli jeszcze nie - to Szkoła Polska i nasi rodzice pomagają nam, żebyśmy byli dwujęzyczni i dwukulturowi i żebyśmy wyrośli na dobrych obywateli obu Krajów.

 

Para Prezydencka z uczniami 1

kolumna marszowa wchodzi na cmentarz

Monte Cassino poczet sztandarowy szkoły

para prezydencka z uczennicami

para prezydencka z uczniami

uczniowie na Monte Cassino

warta przed grobem gen.Andersa

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego