Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Nowy rok szkolny w Szkole Polskiej w Kopenhadze

W dniu 5 września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego w Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP w Kopenhadze. Kierownik szkoły - Dorota Schrieder - przypomniała, że dla wielu uczniów jest to pierwsza okazja do fizycznego spotkania po trudnym czasie pandemii. Odczytano listy Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz dyrektor ORPEG Anny Radeckiej, skierowane do uczniów i nauczycieli szkół polonijnych.

Społeczność szkolna pożegnała również Panią Ambasador Henrykę Mościcką - Dendys kończącą misję w Królestwie Danii. Przedstawiciele społeczności szkolnej serdecznie podziękowali Pani Ambasador za wieloletnie wsparcie i troskę o dobro Szkoły Polskiej w Kopenhadze.
Pani Ambasador podziękowała za bliską współpracę oraz zaangażowanie na rzecz zintegrowania najmłodszych przedstawicieli duńskiej Polonii. Szkoła Polska w Kopenhadze jest niezmiennie miejscem, do którego przychodzę z ogromną przyjemnością. Dziękuję za wszystkie radosne chwile, których dane było mi tu doświadczyć oraz liczne gesty przyjaźni. Pamiętajcie, że na co dzień to Wy wszyscy jesteście w swoich środowiskach ambasadorami polskości i to w Was nasi duńscy przyjaciele widzą Polskę – podkreśliła Pani Ambasador.

Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zbiegła się w czasie z kolejną edycją Narodowego Czytania, do której w tym roku Para Prezydencka wybrała „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Uczennice klasy VIII odczytały fragmenty dramatu, dając zwłaszcza najmłodszym uczniom okazję do zapoznania się z osadzoną w baśniowych realiach opowieścią o walce dobra i zła.

 

1

 

2

 

3

 

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego