Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Startuje LATAJĄCA PORADNIA ONLINE

ORPEG rozpoczął realizację projektu LATAJĄCA PORADNIA ONLINE.
Ma on na celu przeprowadzenie szczegółowych badań diagnostycznych uczniów pod kątem psychologicznym, logopedycznym, fizjoterapeutycznym / integracji sensorycznej.
Przedsięwzięcie zaplanowano od 1 września do 30 listopada 2020 r.
Do udziału zgłosiło się 41 szkół z 18 państw /Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Dania, Egipt, Francja, Grecja, Irlandia, Litwa, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy/.
Każdorazowo projekt będzie rozpoczynał się od szkolenia wstępnego dla kadry pedagogicznej, które poprowadzą wysoko wykwalifikowani specjaliści z Polski, w składzie: psycholog, neurologopeda, fizjoterapeuta lub specjalista integracji sensorycznej. Ci sami eksperci przeprowadzą badania uczniów połączone z wywiadami rodziców, analizą nagrań zachowań uczniów i efektów ich pracy. Po przeprowadzonym badaniu dla każdego dziecka zostanie opracowany raport zawierający rekomendacje i wskazówki dla nauczycieli i rodziców. Ogółem zostanie opracowanych 1400 raportów.
Po zakończeniu badań i opracowaniu raportów zostaną przeprowadzone szkolenia podsumowujące dla kadry pedagogicznej pod kątem wsparcia uczniów z potrzebami edukacyjnymi. W 82 szkoleniach weźmie udział 362 nauczycieli.
Wczesne wykrywanie i trafne diagnozowanie specjalnych potrzeb rozwojowych oraz edukacyjnych dzieci i młodzieży stanowią podstawę do dbałości o zapewnianie im warunków sprzyjających harmonijnemu rozwojowi, niwelowania barier i przezwyciężania trudności, jak również wspierania w przygotowaniu do samodzielnego i satysfakcjonującego życia w społeczeństwie.

 

LATAJĄCA PORADNIA ONLINE

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego