Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Debaty belwederskie - podziękowanie

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą otrzymał z Kancelarii Prezydenta RP okolicznościowe publikacje pn. Debaty belwederskie. Stanowią one zapis spotkań odbywających się z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

To cenny wkład w pogłębianiu świadomości historycznej Polaków. Wiedza o prawidłowościach i mechanizmach jej funkcjonowania pozwala lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, dostrzec jej złożoność i wielowymiarowość.

Składamy wyrazy najwyższego uznania osobom i instytucjom za wytrwałość w zgromadzeniu, propagowaniu i uzupełnianiu tej wiedzy. Dzięki ich pracy przywracana jest nasza nieodległa, ale wciąż nierzadko nie w pełni zbadana historia odbudowy polskiej państwowości. Studiując przeszłość, nie tylko poznajemy własną tradycję i tożsamość, ale zarazem uczymy się, jak powinniśmy postępować w przyszłości.

Jesteśmy przekonani, że publikacja stanowić będzie również znaczącą pomoc w nauczaniu historii naszego kraju w Szkołach Polskich za granicą, które nadzoruje ORPEG - kształtując w uczniach umiejętność łączenia faktów, rozwijając zdolności wnioskowania oraz samodzielnego myślenia.

Raz jeszcze dziękujemy.

Link do zapisu spotkań od 5 listopada 2018 roku do 14 czerwca 2018 roku.

 

 

 

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego