Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Polskiej w Dublinie

Zakończenie roku szkolnego to czas rozdania świadectw, podziękowania, dyplomy … i koniec szkoły. Czas radości na myśl o zbliżających się wakacjach. Choć w tym roku szkolnym uczniowie opuścili swoje ławki już w marcu, to naukę kontynuowali online.

Również online odbyło się zakończenie roku. Nauczyciele Szkoły Polskiej im. Janusza Korczaka w Dublinie przygotowali dla uczniów film, w którym dziękowali za wspólnie spędzony czas.

 

 

 

Niespodzianki dla uczniów przygotowali także zaproszeni goście - a wśród nich Ambasador RP w Dublinie pani Anna Sochańska oraz znany i lubiany aktor - Artur Barciś.

Życzę sobie byśmy spotkali się w roku szkolnym już osobiście - to słowa pani Ambasador, która podziękowała za wytrwałość w okresie, kiedy należało pogodzić obowiązki ze szkoły polskiej i irlandzkiej.

Natomiast Artur Barciś, znany szerszej publiczności jako aktor i reżyser, napisał wiersz specjalnie na tę okazję i nagrał film. W wierszu nawiązał do znanego przeboju „Kocham cię jak Irlandię”. Zapytał także o tożsamość oraz o miejsca, gdzie uczniowie szukają szczęścia. Poeta w Zielonej Marynarce, jak sam siebie żartobliwie określił, liczy na szczerą odpowiedź podczas przyszłorocznego spotkania z uczniami szkoły.

Był to rok inny niż poprzednie - pełen wyzwań i nowości, ale dzięki naszym wspólnym staraniom naprawdę udany - napisała na szkolnym blogu pani Anna Kostecka, kierownik Szkoły Polskiej w Dublinie. Podziękowała uczniom za spotkania on-line, za przesyłane zadania domowe, udział w konkursach oraz zdjęcia i filmy. Były także pełne wdzięczności słowa dla rodziców za zaangażowanie i wspieranie pracowników szkoły w pracy oraz dla wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do działania szkoły. Dla mnie jesteście dream team - napisała pani Kierownik, dziękując również za imprezy w szkole, kiermasz, biesiadę i mnóstwo dobrych wspólnych chwil.

W tym roku wszyscy uczniowie zostaną nagrodzeni za ciężką pracę książkami, które otrzymają wraz ze świadectwami we wrześniu. Natomiast Pani Ambasador podczas uroczystości związanych z Narodowym Czytaniem wręczy najwyższe wyróżnienia szkoły - Dyplomy Ambasadora.

 

Informację otrzymaliśmy od Pani Samanty Stochli - nauczyciela Szkoły Polskiej im. Janusza Korczaka w Dublinie

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego