Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Zakończenie zajęć w roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Polskiej w Nowym Jorku

Rok szkolny 2019/2020 okazał się całkowicie nieprzewidywalny – powtarzalny rytm wywrócił się do góry nogami, a szkoła przeniosła się do domu. W Szkole Polskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku uczniowie pracowali bardzo ambitnie przez cały rok, a jeszcze intensywniej przez okres nauki zdalnej. Do czasu, aż nadeszły upragnione wakacje…

Aby umożliwić wszystkim wspólne pożegnanie roku szkolnego, zorganizowano spotkanie online, podczas którego grono pedagogiczne podziękowało uczniom za miesiące nauki, a wszyscy powitali gromkim: „Witajcie wakacje” czas wypoczynku. Spotkanie to było wyjątkowe również z tego względu, iż gościł na nim Konsul – pan Kamil Henne, który pożegnał klasy 1-8 szkoły podstawowej i 1 liceum. Pożegnanie absolwentów liceum ogólnokształcącego odbyło się w obecności Konsula Generalnego - pana Adriana Kubickiego, który życzył wszystkim uczniom kończącym swoją dwunastoletnią edukację w szkole polskiej, by nigdy nie zatracili swojej polskości i zawsze byli dumnymi ambasadorami Polski poza jej granicami.
Jak dodaje dyrekcja Szkoły: "Rozstajemy się z nauką na dwa miesiące, by przez ten czas cieszyć się słoneczną pogodą, odpoczywać, a jednocześnie rozwijać swoje pasje. Liczymy, że wrócimy zdrowi i bezpieczni już do budynku szkoły." :)

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego