Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wyniki II etapu IV Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą

Zakończyły się egzaminy II etapu Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą “W drodze do Niepodległości”. Do egzaminów przystąpili uczniowie z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Niemiec, Austrii, Holandii, Belgii, Francji i Grecji. W komisjach egzaminacyjnych zasiedli profesorowie z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna, Uniwersytetu Opolskiego oraz Prezes Fundacji Wolność i Demokracja.

Do II etapu Olimpiady zostało zakwalifikowanych 90 uczniów, ostatecznie do egzaminu przystąpiło 64. Stacjonarnie odbyły się egzaminy w Monachium dla uczniów z Niemiec i Austrii oraz w Wilnie dla uczestników z Litwy. Zgodnie z decyzją Komitetu Głównego Olimpiady, w związku z epidemią koronawirusa, egzaminy dla pozostałych uczestników odbyły się on-line.

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą “W drodze do Niepodległości” pod przewodnictwem prof. dr hab. Andrzeja Korytko do III etapu Olimpiady zostało zakwalifikowanych 30 osób, które otrzymały z egzaminów II etapu wynik co najmniej 68 punktów.

Więcej informacji - link

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego