Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Finał konkursu "Jan Paweł II w życiu naszej rodziny" - Szkoła Polska w Rzymie

17 maja, w przeddzień 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II odbył się Finał Konkursu "Jan Paweł II w życiu naszej rodziny", organizowanego w ramach projektu polonijnego ze środków MSZ. Najważniejszym założeniem konkursu był udział w nim całych rodzin. Chcieliśmy w ten sposób zbudować most między pokoleniami, które dorastały w czasach Ojca św. i wytłumaczyć najmłodszym, dlaczego Jan Paweł II miał tak wielki wpływ na nasze życie.

Kto wygrał? Wygrali wszyscy, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Wygrali nie tylko nagrody, ale również radość ze wspólnego świętowania, możliwość przypomnienia sobie nauczania Ojca św.

Zwycięska drużyna to rodzina Grzesików, która wygrała ufundowany przez Mt5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego wyjazd do Warszawy! Dodamy tylko, że pozostałe 6 rodzin, wygrywając bony wartościowe ufundowane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Rzymie, wykazało się tak ogromną wiedzą, że pozostawiły w ogromnym zdumieniu Organizatorów Konkursu i Szanowne Jury: panią Agatę Ibek - Wojtasik - konsula RP w Rzymie, pana Marcina Adamczewskiego - dyrektora Mt5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, panią Małgorzatę Kamińską - wicedyrektora ORPEG i obserwującą konkurs panią Annę Aleksandrę Radecką - dyrektora ORPEG.

Pozostali uczestnicy otrzymają również bony wartościowe ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Polskiej w Rzymie.

Szkoła Polska w Rzymie wraz z partnerami: Ambasadą RP w Rzymie, Ośrodkiem Rozwoju Polskiej Edukacji zaGranica i Mt5,14 Muzeum Jana Pawla II i Prymasa Wyszynskiego przymuszona warunkami pandemii, zdecydowała się na absolutnie nową formułę konkursu. Każdy etap konkurs odbywał się bowiem w internecie. Dla nas - organizatorów - ale przypuszczamy, że i dla uczestników - było to ogromne wyzwanie! Do konkursu zgłosiło się 26 rodzin. 20 drużyn nagrało przepiękne, wzruszające 100 sekundowe filmiki, dokumentujące wpływ Jana Pawła II na życie ich rodzin. 19 drużyn wzięło udział w 2 etapie - quizie w programie Kahoot, który wyłonił 7 finałowych drużyn. Bardzo żałujemy, że jedna z drużyn z powodów technicznych nie wzięła udziału w quizie. Finał konkursu odbył się na platformie umożliwiającej prowadzenie lekcji, spotkań, konferencji i jak się okazało również konkursów!

Dziękujemy całej ekipie ORPEG za wsparcie techniczne, nieocenionemu panu Bartkowi kłaniamy się nisko!

Danuta Stryjak
Kierownik Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

 

 

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego