Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Informator MEN dla dyrektorów i nauczycieli

Zachęcamy do skorzystania z Informatora dla dyrektorów szkół i nauczycieli, przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, który stanowi podsumowanie inicjatyw realizowanych w obszarze cyfryzacji szkół oraz działań MEN podjętych w związku z epidemią koronawirusa - link.

 

Szanowni Państwo,

w Informatorze zestawiliśmy najważniejsze działania i projekty realizowane w ostatnich latach na rzecz cyfryzacji edukacji oraz upowszechniania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania i uczenia się.
Działania te okazały się szczególnie ważne i potrzebne w sytuacji czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, kiedy jednostki systemu oświaty realizują swoje działania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W Informatorze znajdą Państwo informacje o działaniach i aktualnie prowadzonych projektach, które zostały podjęte w tym szczególnym okresie, aby umożliwić jednostkom systemu oświaty realizację swoich zadań.

Zachęcamy wszystkich Państwa – przedstawicieli organów prowadzących, dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, nauczycieli, uczniów oraz rodziców – do zapoznania się z materiałem oraz korzystania z zamieszczonych w nim informacji przydatnych do organizacji i prowadzenia kształcenia na odległość.

Skuteczność oraz zasadność realizowania inicjatyw popularyzujących i upowszechniających technologie informacyjno-komunikacyjne w procesie dydaktycznym, w tym większe wykorzystanie różnych e-materiałów dydaktycznych, pokazują m.in. statystki ze strony epodreczniki.pl. Obecnie na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej mamy ponad pół miliona użytkowników i prawie 2 miliony odsłon dziennie.

Bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie materiałami i narzędziami rekomendowanymi przez MEN. Zachęcamy do systematycznego odwiedzania naszej strony internetowej www.men.gov.pl oraz korzystania ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej www.epodreczniki.pl.

Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego