Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Zapraszamy na wirtualną pielgrzymkę śladami Jana Pawła II

Ambasada RP w Rzymie, Mt,5,14 I Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego wraz z uczniami Szkoły Polskiej w Rzymie zapraszają dzieci i młodzież z Polski i Polonii na całym świecie na wirtualny spacer śladami Jana Pawła II po Rzymie i jego okolicach w celu uczczenia 100. rocznicy urodzin Wielkiego Papieża Polaka, przypadającej 18 maja.

Wirtualna Pielgrzymka będzie opierać się na opracowanym przez Szkolę Polską szlaku, dając możliwość odwiedzenia ogółem 15 miejsc, związanych z obecnością Jana Pawła II.

Wirtualna Pielgrzymka rozpoczyna się 2 maja w Dzień Polonii i Flagi Polskiej, filmem lansującym i zapraszającym do pielgrzymki i zakończy w przeddzień rocznicy urodzin Karola Wojtyły tj. 17 maja.

Na profilach fb Ambasady RP w Rzymie, Szkoły Polskiej w Rzymie i Muzeum Mt,5,14 I Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego codziennie będą ukazywały się poszczególne miejsca związane z Ojcem Św., o których będą opowiadały dzieci ze Szkoły Polskiej w Rzymie.

W akcji będzie wykorzystana aplikacja IZI TRAVEL przygotowana przez dzieci z rzymskiej szkoły polskiej w 2019 r. Po jej ściągnięciu na telefon lub otwarciu programu w komputerze trzeba wpisać: "Rzym i okolice. Śladami Jana Pawła II".

Unikatowe świadectwa ze spotkań z Janem Pawłem II przedstawią: Ambasador RP w Rzymie Anna Maria Anders, najbliższy współpracownik Jana Pawła II - ks. Paweł Ptasznik. O związkach Papieża z Włochami opowie także senator Nazario Pagano, przewodniczący grupy przyjaźni polsko-włoskiej we włoskim parlamencie.

Zapraszamy wszystkich w Polsce i na całym świecie, aby dołączyli się do wspólnego pielgrzymowania śladami Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II!

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego