Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Maj w Polskiej Szkole Społecznej w Grodnie

W Polskiej Szkole Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie z okazji świąt majowych zorganizowano:

• W Dniu Polonii i Polaków za Granicą oraz Święta Flagi RP zorganizowano akcję „Szkoła do hymnu”. Ze względu na nadzwyczajną sytuację, odśpiewanie Hymnu RP odbyło się z zachowaniem bezpiecznego dystansu, a sami śpiewający mieli na twarzach maseczki ochronne. W akcji uczniów „Batorówki” wzięła udział prezes ZPB Andżelika Borys oraz konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek z małżonką Elżbietą. Uczniowski chórek ustawił się na schodach, prowadzących do szkoły, trzymając w rękach dużą biało-czerwoną flagę. Pan Konsul obdarował uczestników akcji patriotycznymi upominkami podziękował za pamięć o ważnych dla Polaków świętach i obchodzenie ich nawet w warunkach epidemii.

• Akcja „Dbam o zdrowie - myślę o Polsce”. Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Święta Flagi w dniach od 28 kwietnia do 5 maja zorganizowano wirtualny konkurs dla uczniów. Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zdrowie w warunkach epidemii koronawirusa i pokazanie, że Polacy są narodem odpowiedzialnym, dbającym o zdrowie swoje oraz innych. Do dnia 1 maja należało wykonać maseczkę ochronną z elementami polskości i przesłać zdjęcie ucznia w masce. Następnie odbyło się głosowanie na najlepszą patriotyczną maseczkę, w którym wzięło udział 199 osób. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni upominkami.

• Program artystyczny w wykonaniu dzieci z zespołu"Akwarele" działającego przy Polskiej Szkole Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie. Nagrań dokonywano w domach uczniów.

 

 

 

 

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego