Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Międzynarodowa e-konferencja dotycząca edukacji w okresie pandemii

21 kwietnia br. odbyła się międzynarodowa e-konferencja dotycząca problematyki edukacyjnej w czasie zagrożenia epidemicznego.

Uczestnicy z Kazachstanu, Kirgistanu i Polski dzielili się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat funkcjonowania szkolnictwa oraz życia społecznego w tym trudnym dla wszystkich czasie.

W wirtualnym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele stowarzyszenia „Polacy” w Nur-Sułtanie, którego prezesem jest Helena Rogowska oraz studenci Euroazjatyckiego Uniwersytetu Narodowego im. L.Gumilowa z Centrum Języka i Kultury Polskiej, działającego przy katedrze Lingwistyki Teoretycznej i Stosowanej.

Kirgistan był reprezentowany przez studentów Instytutu Rozwoju Społecznego i Przedsiębiorczości w Biszkeku. Z polskiej strony głos zabierał Radosław Budzyński, nauczyciel skierowany do pracy w Drohobyczu przez ORPEG.

Spotkanie online zostało zorganizowane z inicjatywy Agnieszki Jermołowicz (nauczyciel ORPEG w Nur-Sułtanie) oraz Asel Szajyldajewej (wykładowczyni z IRSP w Biszkeku).

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego