Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Szkoła Polska w Ostii, akcja pn. Odlegli, ale zjednoczeni - uczniowie uczniom

We Włoszech zajęcia w szkołach są zawieszone już od 4 tygodni i wszystko wskazuje na to, że stan się nie zmieni przez najbliższe kilka tygodni. Od samego początku, jako jedna z pierwszych szkół, zaczęliśmy prowadzić lekcje on-line za pomocą skype. Uczniowie spotykają się ze swoimi nauczycielami i wspólnie pracują według ustalonego tymczasowego planu lekcji.

Aby urozmaicić dzieciom i ich rodzicom czas spędzany w domu ogłosiliśmy akcję „Odlegli ale zjednoczeni - uczniowie uczniom”. Rozpoczęliśmy ją w naszej szkole, aby dzielić się z innymi uczniami naszymi pomysłami i talentami, znajomością polskiej literatury i aby dobrze się bawić. Zadaniem uczniów jest zaangażowanie do współpracy rodziców oraz rodzeństwa i nagranie wiersza, fragmentu książki czy polskiego dowcipu. Zachęcamy też do pisania wierszy tematycznie związanych z aktualną sytuacją. Najważniejsze, żeby było po polsku i żeby było ciekawie. Nagrania pokazujemy naszym uczniom zdając sobie sprawę z tego, że dzieci uczą się świetnie też od innych dzieci.

Otrzymaliśmy już pierwsze nagrania. Bardzo chcielibyśmy się nimi z Wami podzielić. Zapraszamy do ich obejrzenia:

 

Wiersz autorski Andżelika Tokarski

 

 

 

Entliczek pentliczek Giulia Di Tore

 

 

 

 

Jak pan może panie pomidorze

 

 

 

 

Odlegli, ale zjednoczeni

 

 

 

Samochwała Julia Bednarz

 

 

 

 

 

Film 

 

 

 

 

Marta Czajczyńska

Kierownik Szkoły Polskiej w OSTII

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego