Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Dzień Języka Ojczystego w Szkole Polskiej w Cavan

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Szkole Polskiej w Cavan przeprowadzono wiele ciekawych lekcji i zabaw językowych.

Uczniowie klasy 3a czytali łamańce językowe, utrwalali części mowy na patyczkach i grali w biegane dyktando.
W klasie 1a uczniowie czytali rebusy obrazkowe, zaznaczali spinaczami słowa pasujące do obrazków i układali z sylab słowa. Na koniec każda z klas otrzymała dyplom za udział w zabawach. Aby podkreślić walory naszego pięknego języka, licealiści "wyczarowywali" polską poezję. Uczniowie samodzielnie wyszukiwali w Internecie frazy znanych i popularnych wierszy miłosnych, po czym łączyli je w nowe, oryginalne strofy. Efekty ich pracy są naprawdę spektakularne.
Klasy 7 i 8 pracowały nad plakatami, doskonaląc język ojczysty, a także rozmawiając o różnych zagrożeniach.
Klasa 2b z kolei dołączyła do uczniów z Polski i w ramach projektu ,,Czytam z klasą" przeprowadziła konkurs czytelniczy. Uczniowie z ogromną radością czytali swoim koleżankom i kolegom książkę "Cukierku, ty łobuzie". Wszyscy z uśmiechem na twarzy słuchali o przygodach niesfornego kota Cukierka. Wykonano piękne podobizny naszych kocich przyjaciół, które ozdobią klasową gazetkę.


Na zakończenie wręczono trzy złote medale zwycięzcom konkursu. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa. Wręczono również dyplomy i nagrody laureatom szkolnego Konkursu Ortograficznego w kategorii klas starszych.

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego