Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Przenieśmy się w XIX wiek, Ukraina - Równe

Warto współpracować, wymieniać doświadczenia, spotykać się, rozmawiać w miłej atmosferze, a nawet przenosić się w czasie, wcielać się w role niezwykłych postaci!

Uczniowie szkoły sobotnio-niedzielnej w Równem przy Towarzystwie Kultury Polskiej im. Władysława Reymonta aktywnie uczestniczyli w zajęciach metodą gry dydaktycznej, które prowadziła pani Maria Kozyrska - Mazur. Dwie grupy młodzieży, po 25 osób każda, twórczo pracowały, by wiarygodnie przenieść się w czasy pieniądza, pary, maszyny, manufaktury, czyli w XIX wiek. Sześcioro śmiałków znakomicie wcieliło się w role ówczesnych bankierów, przedsiębiorców, odkrywców, artystów. Uczestniczyliśmy w prawdziwej giełdzie papierów wartościowych. Ach, co to były za emocje! Każdy chciał zarobić. O dziwo, nikt nie stracił. Na zakończenie – wielki zysk!

Co nam zostało z tamtych czasów? Kasy Stefczyka, domki letniskowe Michała Andriollego, czysta nafta Ignacego Łukasiewicza, kamizelka kuloodporna Jana Szczepanika i wiele jeszcze innych wynalazków i odkryć.

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego