Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Toronto

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego koncentrowały się na popularyzacji języka polskiego oraz wskazywaniu jego bogactwa. Biblioteka szkolna przygotowała szereg akcji mających na celu włączenie wszystkich uczniów w obchody. Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano ciekawe lekcje biblioteczne, które poprowadziła pani Katarzyna Szubert z Toronto Public Library. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej wzięli udział w przeróżnych ćwiczeniach językowych powtarzając gramatykę języka polskiego. Dużą popularnością cieszył się konkurs na przebranie za ulubionego bohatera literackiego, w którym uczniowie zaprezentowali wspaniałą znajomość literatury i oczytanie. 
Starsze klasy szkoły podstawowej oraz klasy licealne uczestniczyły w prezentacji przygotowanej przez klasę b LO na temat historii i znaczenia obchodów DJO. Ponadto, młodzież z entuzjazmem wzięła udział w zmaganiach z łamańcami językowymi. Uczniowie dokonywali z humorem samooceny swoich wyników; najtrudniejszym „do pokonania” z łamańców językowych okazało się zdanie: "Rozrewolweryzowany rewolwerowiec z rozrewolweryzowanym rewolwerem rozrewolweryzował rewolwer rozrewolweryzowanego rewolwerowca”.
Do wspólnej zabawy edukacyjnej zaproszono także rodziców. Przygotowano wystawę słowników i encyklopedii znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej.
Jednym z najważniejszych zadań naszej szkoły jest kształcenie umiejętności posługiwania się językiem polskim, w tym dbałość o wzbogacanie zasobu słownictwa uczniów. Mamy nadzieję, że przeprowadzone akcje doskonale wkomponowały się w to zadanie!

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego