Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Bal karnawałowy w Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP w Helsinkach

W dniu 14 lutego odbył się w Szkole bal karnawałowy. Tegoroczna zabawa była połączona z obchodami Dnia Przyjaźni (fińskiego odpowiednika Walentynek) i przyniosła najmłodszym uczniom wiele radości, zabawa była wyśmienita.
Dzięki wsparciu nauczycielek salę ozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny i balony, a całość dopełniły dyskotekowe światełka. Zjawiskowy wygląd wprowadził w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci wystąpiły w barwnych kostiumach, przebrane za bohaterów ulubionych bajek i nie tylko. Na parkiecie pojawiły się m.in. księżniczki, piraci, wróżki i kowboje.
Jak przystało na prawdziwy bal, uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka, tańce w parach, a nawet tradycyjne kaczuchy. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach np. tańcu w parach z balonem czy na gazetach. W przerwach dzieci i rodzice mogli uzupełnić energię przy stole, na którym pojawiły się zarówno słodkie, jak i zdrowe przekąski. Aby uczcić Dzień Przyjaźni nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Anastazja wraz z uczniami wykonała na swoich zajęciach laurki w kształcie serc. Każdy uczestnik balu losował kartkę z miłymi życzeniami.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił uczniom i nauczycielkom spędzenie czasu w radosnej atmosferze oraz integrację. Zresztą zdjęcia mówią same za siebie :)

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów, a Ambasadzie RP w Helsinkach za pomoc w organizacji wydarzenia.

3

4

helsinki 1

s

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego