Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Finał akcji „Razem na Święta” w Szkole Polskiej w Cavan

Samorząd uczniowski Szkoły Polskiej w Cavan, pod opieką p. Arlety Imiołek i Anny Walczak zorganizował akcję charytatywną pomocy osobom bezdomnym w ramach organizacji „Sleep-out Cavan”. Łącznie zebrano 14 worków odzieży, drobnych kosmetyków, tak niezwykle potrzebnych zwłaszcza w zimowy, chłodny czas.Zgromadzone rzeczy zostały posegregowane i dostarczone do „Sleep-out Cavan”, która swoją siedzibę ma w gmachu Diocesan Pastoral Center.

Jesteśmy pewni, że to nie ostatnia tego typu akcja przeprowadzona w  Szkole Polskiej w Cavan, gdzie dzieci i rodzice mają ogromne serca … potrzebujących ciągle przybywa.

Kolejnym etapem pomocy było pozyskanie funduszy potrzebującym. Jak co roku w pobliskiej firmie Abcon „odsprzedaliśmy” pozostałe po kiermaszu świątecznym, dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów i Rodziców Szkoły. Wszystko rozeszło się jak świeże bułeczki. W sumie udało się pozyskać około 70 euro!!! Pieniądze te zostaną wykorzystane do dalszej pomocy potrzebującym bezdomnym.

Dobro wraca :)

Informacje i zdjęcia nadesłała kierownik Szkoły Polskiej im. Ireny Sendlerowej przy Ambasadzie RP w Dublinie z siedzibą w Cavan, Pani Agnieszka Adamska

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego