Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Jasełka w Szkole Polskiej w Pradze

Dnia 14 grudnia 2019 r., Szkoła Polska im. Świętej Jadwigi przy Ambasadzie RP w Pradze przygotowała jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku Jasełka zostały zorganizowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Marii Bornus.

Spotkanie to było wyjątkowe, ponieważ pierwszy raz odbyło się w pięknym refektarzu barokowym w klasztorze oo. dominikanów.

O godzinie 12:00 wszystkie klasy wraz z wychowawcami i rodzicami przybyły do klasztoru. Przedstawienie rozpoczęło się wystąpieniem Pani Agaty Vlasakovej, która przywitała zgromadzonych gości i zaprosiła do obejrzenia spektaklu oraz do wspólnego kolędowania. Podczas uroczystości obecny był także Pan Konsul, który złożył wszystkim życzenia świąteczne. Przemawiał także ojciec Błażej.

Zebrani goście oglądali jasełka z dużym zainteresowaniem. „Jak zawsze było wzruszająco i zgodnie z tradycją. Cała publiczność wynagrodziła nas gromkimi brawami.“ – mówią uczniowe. „Wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. (...) Na końcu był pyszny poczęstunek, przygotowany przez naszych rodziców.“ – dodają.

Jasełka, z pewnością, pozostaną w pamięci wszystkich zebranych.

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego