Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Choinka szkolna w Szkole Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie

Dnia 15 grudnia 2019 r. w Szkole Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie odbyła się choinka szkolna, która została zorganizowała przez Radę Rodziców pod kierunkiem przewodniczącej Pani Renaty Tarleckiej.

Program choinki był bardzo bogaty. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Ta Katarzyna, to nasza dziewczyna”. Scenariusz przedstawienia napisała p. Ilona Podkowska-Rossa, grali w nim nauczyciele, brawurowo zagrała swoją rolę p. Ania Włudarska, jako Katarzyna Jagiellonka.
Przedstawienie zostało napisane na cześć Katarzyny Jagiellonki patronki naszej szkoły w 450. rocznicę Jej koronacji na królową Szwecji. W związku z przedstawieniem gościem specjalnym była Victoria Enefors, która pasjonuje się życiem Katarzyny Jagiellonki.

W tym dniu odbyły się również jasełka w wykonaniu uczniów klas trzecich. Śpiewaliśmy też wspólnie kolędy.

Nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który przyjechał z workami świątecznych prezentów dla naszych uczniów.

Wręczono nagrody w konkursie na kartkę świąteczną oraz w konkursie z okazji 11 Listopada.

Pani Renata Tarlecka podziękowała wszystkim sponsorom szkoły za udział w akcji „Przyjaciel Szkoły”.

Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek, były ciasta, dużo słodkości, same pyszności :)

Można też było wziąć udział w świątecznej loterii. W tym dniu gościliśmy też harcerzy z NHHP „LS- Kaszuby”, którzy sprzedawali własne ozdoby świąteczne. Odbyła się też licytacja misia z firmy Bukowski Design.

Bardzo miło i w świątecznej atmosferze upłynął nam czas szkolnej choinki.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej świątecznej imprezy, szczególne podziękowania dla Rady Rodziców :)

Małgorzata Malon
Kierownik Szkoły Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego